Nie stój w kolejce, umów się przez internet!

Długie kolejki, zniecierpliwieni interesanci i zmęczeni urzędnicy to codzienność w polskich urzędach. Od dziś załatwienie formalności w olsztyńskim Urzędzie Miasta ma być zdecydowanie łatwiejsze, a wszystko za sprawą elektronicznej rezerwacji kolejki.

Zmiany, planowane w olsztyńskim ratuszu, to prawdziwa rewolucja. Po wielu narzekaniach nie tylko petentów, ale i urzędników,  mają skończyć się zbędne wizyty i oczekiwania w niekończących się  kolejkach. Olsztynianie już dziś mogą przetestować elektroniczną rezerwację terminu wizyty w niektórych wydziałach Urzędu Miasta. Nowa usługa ma ułatwić planowanie czasu zarówno mieszkańcom miasta, jak i pracownikom urzędu.

- Rozbudowujemy nasz system o funkcje umożliwiające obsługę wyznaczonych terminów zarówno od strony mieszkańca, jak i pracownika Urzędu - poinformowała Hanna Mikulska-Bojarska, sekretarz miasta.

W pierwszej fazie realizacji projektu bez stania w kolejkach będzie można załatwić formalności w Biurze Obsługi Klienta,  a także sprawy związane z rejestracją pojazdów, dowodami osobistymi i obsługą praw jazdy.

By dokonać rezerwacji miejsca przez internet trzeba będzie wybrać odpowiedni wydział, zaznaczyć czas planowanej wizyty oraz wpisać swoje dane. Godziny rezerwacji będą obejmować czas pracy wydziałów. Spóźnienia interesantów będą odnotowywane  jako rezygnacje z wizyt.

Niebawem okaże się czy udogodnienia rzeczywiście przyczynią się zmniejszenia kolejek w olsztyńskim ratuszu. Urząd Miasta jest otwarty na wszelkie uwagi mieszkańców, które mogą pomóc w najlepszym rozwiązaniu problemu.

Źródło: UM Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • obywatelka 2009-11-10 21:03:26
    Wreszcie!!! Już dawno trzeba było zrobić z tymi kolejkami i urzędasami.....
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna