Nauka angielskiego przez internet - od czego zacząć?

Nauka angielskiego przez internet - od czego zacząć?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Nauka angielskiego przez internet ‒ od czego zacząć?

Decydując się na lekcje języka angielskiego, warto zastanowić się, czy zamiast zajęć stacjonarnych nie wybrać kursu angielskiego przez internet. Szkoła języka angielskiego online jest bowiem świetną alternatywą dla szkół, które prowadzą swoje zajęcia w stacjonarnych placówkach. Od czego zacząć taką naukę? Oto kilka podpowiedzi.

Najpierw wybierzmy szkołę

Lekcje w szkole języka angielskiego online nie różnią się od zajęć stacjonarnych, jednak… No właśnie, jest kilka czynników, które pokazują przewagę zajęć internetowych nad tymi, które odbywają się tradycyjnymi metodami. Weźmy na przykład nowoczesny kurs angielskiego online. Zajęcia prowadzone są tam metodą jeden na jeden, więc podczas lekcji cała uwag lektora skupia się na naszej osobie. Oznacza to, że nawet jeśli nie możemy zrozumieć jakiegoś materiału lub mamy trudności z wymową, to nie musimy obawiać się, że ktoś z grupy z nas zadrwi. Panująca na zajęciach swobodna atmosfera to jeden z najważniejszych atutów uczenia się przez internet. Właśnie dlatego warto szukać takich zajęć, które prowadzone są indywidualnie np. w Tutlo.com.

Potem sprawdźmy, jaki jest nasz poziom zaawansowania

Jeśli już będziemy wiedzieli, jaką szkołę języka angielskiego online wybierzemy, to warto sprawdzić, jaki jest nasz poziom zaawansowania językowego. W większości przypadków szkoły online mają przygotowane krótkie testy, które pozwalają nas zaklasyfikować do poziomu odpowiadającego naszym umiejętnościom. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam dobrać zajęcia dopasowane do naszych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy sami zaczęli uczyć się bardziej zaawansowanego materiału, ale musimy pamiętać, że uczenie się niektórych zasad gramatyki wymaga znajomości postaw, a gdy ich nie mamy, po prostu nie będziemy mogli zrozumieć kolejnego materiału.

Następnie ustalmy plan zajęć

Jak w każdym innym przypadku, również, gdy wybierzemy lekcje online, musimy ustalić, w jakich dniach będziemy się uczyć i ile czasu poświęcimy na język angielski. Każdą lekcję możemy podzielić na bloki, na przykład blok gramatyki, blok pisania, blok mówienia. Warto zaufać metodom naszych lektorów oraz native speakerów. Ich sposoby nauczania są sprawdzone, dlatego dobrze jest oddać się w ręce nauczycieli, którzy mają za sobą setki godzin lekcyjnych. Ważne jest to, aby tak układać nasz plan zajęć, by nie kolidował on z innymi obowiązkami. Może to doprowadzić do sytuacji, w której ani w stu procentach nie przyłożymy się do lekcji, ani do innych zajęć.

Przygotujmy narzędzia potrzebne do pracy

Nauka języka angielskiego przez internet daje ogromną swobodę. Możemy uczyć się praktycznie z każdego miejsca. Wystarczy tylko komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu i zaciszne miejsce, gdzie swobodnie możemy rozmawiać z naszym nauczycielem. Warto jednak mieć słuchawki z mikrofonem, a także przygotować sobie zeszyt, w którym będziemy notować sobie najważniejsze informacje z lekcji. Tutaj chodzi przede wszystkim o naszą wygodę i poczucie komfortu, który przełoży się na jakość nauki i czas, jaki będziemy potrzebować, do przyswojenia sobie wiedzy.

Łączmy metody uczenia się

Intensywny kurs angielskiego online szybko przyniesie wyniki, jednakże sami możemy je przyśpieszyć, jeśli zdecydujemy się na samodzielną naukę i powtarzanie, na odrabianie zdań domowych itd. Musimy traktować te zajęcia jak lekcje w szkole, które wymagają od nas zaangażowania i systematyczności. Dodatkowo pomiędzy kolejnymi zajęciami warto pokusić się o czytanie książek czy też blogów lub prasy po angielsku. Dobrze jest też korzystać z fiszek językowych, a także przeglądać materiały udostępnione przesz szkołę językową. Niejednokrotnie są to darmowe e‑booki do nauki słownictwa lub zawierające zasady gramatyki.

Jeśli przygotujemy się do lekcji online w sposób opisany powyżej, to możemy mieć pewność, że optymalnie wykorzystamy godziny spędzone z lektorem podczas nauki. Warto kierować się tymi radami, bo nie wymagają one od nas wysiłku ani wielkich nakładów finansowych. Powodzenia w nauce.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Baśka.Kaśka18 2020-09-30 22:32:48 79.190.*.*
    Ja angielski mam na szczęście ogarnięty, bo w szkole spoko nauczyciele i dużo siedziałam na yt i słuchałam native speakerów. Za to z niemieckim był już problem, Pani dziwna i wredna, szybko leciała do przodu z tematami. Ja teraz zaczynam online w szkole niemieckiego katarina i powiem, że jest warto. Lekcje bardzo dopasowane do mnie, ceny też spoko
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść