''Jubiler'' działał od 1950 roku na olsztyńskiej starówce... Teraz zostanie zamknięty!

''Jubiler'' działał od 1950 roku na olsztyńskiej starówce... Teraz zostanie zamknięty!
"Jubiler" na olsztyńskiej starówce wkrótce zostanie zamknięty
Fot. Paweł Michno

Salon jubilerski, znajdujący się przy ulicy Staromiejskiej w Olsztynie, zostanie zamknięty. Z naszych ustaleń wynika, że powodem nie jest pandemia koronawirusa, lecz wyludniająca się starówka.

"Jubiler" przy ulicy Staromiejskiej jest najstarszym salonem jubilerskim w Olsztynie. Po 70 latach dzialalności, w przyszłym tygodniu, zostanie jednak zamknięty...

Właścicielka salonu potwierdziła nam tę informację, jednak nie chciała szerzej wypowiadać się na ten temat. Jak przyznała, starówkę odwiedza coraz mniej osób, co znacznie wpływa na zarobki mieszczących się tam firm. Nie bez znaczenia jest również działalność wielkich galerii handlowych.

To nie pierwsza "plajta" w ostatnich tygodniach w tym rejonie miasta. Pod koniec sierpnia swój lokal zamknęła "Pijana Czapla" o czym pisaliśmy w materiale Po trzech latach znany lokal na starówce zawiesza działalność, natomiast z końcem września swój lokal zamknęła najstarsza restauracja w Olsztynie – Staromiejska, o czym informowaliśmy w artykule Najstarsza restauracja w Olsztynie zostanie zamknięta!

Salon „Jubiler” powstał w 1950 roku. Był to pierwszy salon jubilerski w Olsztynie.

Galeria

Komentarze (44)

Dodaj swój komentarz

  • naczelny tramwajarz 2020-10-01 19:07:45 95.160.*.*
    Nie martwcie się ludzie, najważniejsze że w Olsztynie są tramwaje.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 6