Najbogatsze społeczeństwo świata chce pomocy naukowców z UWM-u

Najbogatsze społeczeństwo świata chce pomocy naukowców z UWM-u
Fot. uwm.edu.pl

Katarczycy są zainteresowani badaniami nad roślinami pastewnymi, doradztwem rolniczym i studiami doktoranckimi na UWM z zakresu agronomii, ale z badaniami prowadzonymi w Katarze. W tej sprawie już we wtorek w Olsztynie pojawi się delegacja tego najbogatszego społeczeństwa świata.

Katar jako bogaty kraj pustynny, pozbawiony wód lądowych, najwięcej dochodów osiąga na wydobyciu gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Katar chce teraz uniezależnić się od importu żywności. Dlatego też szuka pomocy specjalistów z całego świata, którzy pomogą w rozwoju rolnictwa katarskiego.

Na celowniku bogatego Kataru jest Olsztyn, a konkretnie naukowcy UWM-u. Przypomnijmy, w marcu delegacja naszej uczelni odwiedziła Katar, by wziąć udział w targach rolniczych Agriteq w Doha – stolicy Kataru.

Teraz naukowcy z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM z dziekanem prof. Krzysztofem Młynarczykiem podejmą w Olsztynie delegację Kataru.

Celem spotkania będzie podpisanie porozumienia o zacieśnieniu współpracy dotyczącej badań, kształcenia i wymiany publikacji.

Spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 10:30 w Rektoracie, w sali posiedzeń senatu (pok. 102).

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz