Nagroda za olsztyńskie ''The Selfies''

Olsztyńska Pracownia Tańca PRYZMAT otrzymała główną nagrodę za spektakl „The Selfies” podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca „ Otwórz oczy”  w Słupsku.  

Podczas festiwalu, który odbył się w słupskim Teatrze Rondo, zaprezentowano spektakle teatrów tańca z całej Polski. Jury w składzie Jacek Owczarek ( tancerz, choreograf, wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi, założyciel Pracowni Fizycznej) oraz Anna Piotrowska (tancerka, reżyser, prezes Fundacji Rozwoju Tańca, kierownik zespołu w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK) przyznało nagrodę dla olsztyńskiego zespołu za kompozycję i spójność prezentowanego tematu oraz oryginalne rozwiązania ruchowe w choreografii „The Selfies”.

Premiera spektaklu odbyła się w marcu 2014 w Teatrze Jaracza w Olsztynie. Choreografię i koncepcję spektaklu przygotowała Katarzyna Grabińska, a tańczą w nim Monika Parafiniuk, Paulina Spiel, Katarzyna Rutkowska, Kamila Olszewska. Konsultacji reżyserskich udzieliła Tatiana Asmolkova.

Spektakl w najbliższym czasie będzie można zobaczyć w Toruniu oraz w Olsztynie podczas Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej.

W spektaklu „The Selfies” pokazany jest temat manipulacji, jej siły, a także jej granic. W środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji, w rzeczywistości gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami.

Co ciekawe, "Selfie" -  zdjęcie zrobione sobie samemu i wrzucone na portal społecznościowy - to najpopularniejsze słowo roku 2013 według twórców słowników Oxford University Press.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz