Nadmierna prędkość, alkohol i brak prawa jazdy to przyczyny groźnych kolizji [ZDJĘCIA]

Nadmierna prędkość, alkohol i brak prawa jazdy to przyczyny groźnych kolizji [ZDJĘCIA]
Kolizja na ul. Wakacyjnej w Olsztynie
Fot. KMP Olsztyn

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się wczoraj kierowca, który cofając na parkingu auto, uderzył w inny pojazd. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy. Z kolei 67-latka jechała tak szybko, że straciła panowanie nad renault i uderzyła w trzy zaparkowane samochody.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Nad Jarem w Olsztynie. Jeden z kierowców chciał skręcić w prawo, w tym czasie najechał na niego kierowca audi, który wyjeżdżał z zatoki parkingowej. Po przyjeździe na miejsce policjanci zbadali trzeźwość mężczyzn. Okazało się, że sprawca kolizji miał pół promila alkoholu w organizmie.

Jednak to nie koniec jego problemów. Funkcjonariusze sprawdzili kierowców w systemach policyjnych. Wtedy wyszło na jaw, że 55-letni winowajca stłuczki nie posiada prawa jazdy.

Mężczyzna wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Z kolei dziś na ul. Wakacyjnej w Olsztynie 67-latka doprowadziła do groźnego zderzenia. Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, jadąc ul. Hozjusza, straciła panowanie nad swoim renault, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w zaparkowane renault thalia. Siła uderzenia była tak duża, że uszkodzony pojazd został przesunięty na kolejne auta, stojące bezpośrednio za nim. Łącznie uszkodzone zostały cztery samochody, w tym trzy zaparkowane.

67-latka była trzeźwa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobieta została ukarana mandatem.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna