Nad Stomilem nadal ciemne chmury

Nad Stomilem nadal ciemne chmury
Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

W ratuszu odbyło się kolejne spotkanie włodarzy Stomilu z prezydentem miasta, na którym omawiano trudną sytuację olsztyńskiego klubu. - Sytuacja się nie pogorszyła, ani polepszyła - powiedział po wizycie w magistracie Robert Kiłdanowicz, prezes Stomilu.

Prócz prezydenta Piotra Grzymowicza, miasto reprezentował m.in. wiceprezydent Jarosław Słoma, przewodnicząca Rady Miasta Halina Ciunel oraz Wiesław Pancer, prezes jednej z miejskich spółek. Ze strony Stomilu do rozmów zasiedli Robert Kiłdanowicz i dyrektor Andrzej Królikowski.

Przedstawiciele pierwszoligowca do spotkania przygotowali któtki dokument pod roboczą nazwą "Miasto Olsztyn wspiera Stomil", w którym w czterech punktach przedstawili oczekiwania wobec miasta. W dokumencie można było przeczytać m.in. o oddłużeniu przez miasto klubu na kwotę 500 tys. zł. i zawiązaniu spółki akcyjnej z prywatnymi inwestorami, a także o inwestycji przez magistrat w kwocie 500 tys. zł. w boiska treningowe.

Przedstawiciele ratusza podeszli do propozycji ze sporym dystansem. - Nie możemy dawać finansów na spłatę długów, bo to jest karalne - mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. I dodał: - Chcemy uczestniczyć w negocjacjach z wierzycielami, aby podpisać ugody, żeby nie było takiej sytuacji, że każde przekazane pieniadzę będzie zabierał Urząd Skarbowy.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zadeklarował powołanie zespołów roboczych, które zajmą się przygotowaniem projektu umowy spółki akcyjnej.

- Teraz piłeczka jest po stronie klubu. Stomil musi przedstawić dokumenty o założeniu spółki akcyjnej. Ten dokument może być generalną podstawą do dalszego współfinansowania klubu przez miasto. Cały czas Olsztyn jest zainteresowany wejściem do sportowej spółki akcyjnej. Te punkty przedstawione przez klub nie można traktować jako propozycje, my czekamy na dokumenty odnośnie spółki akcyjnej - zaznaczyła przewodnicząca Rady Miasta Olsztyn Halina Ciunel.

Ze spotkania nie do końca zadowolony był prezes Stomilu Robert Kiłdanowicz: - Sytuacja się nie pogorszyła, ani polepszyła - powiedział tuż po rozmowach.

Miasto zadeklarowało, iż będzie wspierać w działaniach ugodowych z wierzycielami. - Brakuje informacji, które pomogłyby nam dzisiaj. Potrzebujemy rozwiązań, które trzeba zastosować od wczoraj, a nie takich do zrealizowania od czerwca - dodaje jednak prezes Stomilu.

W sobotę olsztynianie zagrają drugi mecz kontrolny. Tym razem w Gdyni przeciwnikiem będzie miejscowa Arka. Początek spotkania o 15:30.

2147382000

Źródło: własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000