Na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie wierni dojadą komunikacją miejską [PROGRAM]

Już w najbliższą niedzielę, 8 września, w Gietrzwałdzie odbędą się uroczystości odpustowe, połączone z dożynkami archidiecezjalnymi. Wierni z Olsztyna i z powrotem dojadą do miejscowości komunikacją miejską.

W najbliższą niedzielę w Gietrzwałdzie odbędą się uroczystości odpustowe, które będą połączone z dożynkami archidiecezjalnymi. Wierni z Olsztyna, którzy będą chcieli wziąć udział w mszach świętych, do miejscowości dojadą komunikacją miejską.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przygotował w tym celu dwie linie – G-1 i G-2. Podróżni powinni pamiętać, że część ulg obowiązuje tylko w granicach administracyjnych Olsztyna. Tak jest na przykład w przypadku osób, które ukończyły 70 lat, rencistów lub emerytów. Przypomnijmy, że bilet normalny kosztuje 3 zł, a ulgowy 1,50 zł.

Linia G-1:

Trasa: DWORZEC GŁÓWNY (przystanek na ul. Pl. Konstytucji 3 Maja) – Dworcowa – Piłsudskiego – 11 Listopada – Plac Jedności Słowiańskiej - Pieniężnego - Śliwy – Warszawska – Armii Krajowej – Sielska – GIETRZWAŁD (ul. Szkolna).

Linia G-2:

Trasa: PIECZEWO – Wilczyńskiego – Sikorskiego – Obrońców Tobruku – Armii Krajowej – Sielska – GIETRZWAŁD (ul. Szkolna).

W przypadku obu linii obu linii obowiązują wszystkie przystanki, a kursy będą realizowane pojazdami przegubowymi. Szczegółowy rozkład jazdy można sprawdzić TUTAJ. Autobusy będą jeździły średnio co 15-20 minut.

Policjanci informują, że w 8-15 zamknięte zostaną wszystkie wjazdy do Gietrzwałdu, a także droga od cmentarza w Gietrzwałdzie do skrzyżowania z drogą Rentyny-Woryty. Dla mieszkańców Woryt wyjazd w kierunku Olsztyna lub Ostródy będzie możliwy przez Rentyny w kierunku drogi wojewódzkiej nr 527.

Pielgrzymi do parkingów dojadą drogą nieutwardzoną przez Woryty, ruch na niej będzie się odbywał w jednym kierunku. Należy zwrócić też uwagę na oznakowania, bo w tym roku nie wyznaczono parkingów przy drodze do Łajs.

Źródło: własne/ZDZiT/KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-09-06 13:45:35 37.47.*.*
    A „niewierni” nie mogą dojechać do Gierezwaldu tymi autobusami?
    Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść
  • Niewolnicy niepełnosprawni. 2019-09-06 12:55:54 88.156.*.*
    Komendanci Olsztyńskich obozów Pracy dla niewolników niepełnosprawnych pojadą limuzynami.A J.Kaczyński powie tak dam wam więcej jak ci niepełnosprawni niewolnicy nie dożyją emerytury.Będziemy wtedy bogatsi.
    Odpowiedz Oceń: 4 5 Zgłoś treść