Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
30.07.2026 Aldony, Julity, Piotra Pogoda 21/30

Na starówce w Olsztynie przeczytają konwencję stambulską. W dzień zaprzysiężenia prezydenta RP

Cezary Kapłon ·
Na starówce w Olsztynie przeczytają konwencję stambulską. W dzień zaprzysiężenia prezydenta RP
W polskim prawie, aby udowodnić gwałt ofiara musi wykazać, że do czynu karalnego doszło z użyciem przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, podczas gdy Konwencja mówi, że za gwałt należy uznać zachowania seksualne, na które druga strona nie wyraża zgody.Fot. ShutterStock

W czwartek o godz. 16.30 na rynku Starego Miasta odbędzie się odczyt Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, czyli tzw. konwencji stambulskiej.

reklama

Czytanie odbędzie się w dzień zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na II kadencję prezydenta RP, czyli we czwartek 6 sierpnia. Dlaczego w ten dzień? Organizatorzy wydarzenia wyjaśniają, że konwencja antyprzemocowa stała się obiektem ataków ze strony Prawa i Sprawiedliwości oraz ich „ultrakatolickich” sojuszników, a obecnie urzędujący prezydent wywodzi się z tego obozu.

W dzień zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na II kadencję Prezydenta Rzeczypospolitej odczytamy na Rynku Starego Miasta w Olsztynie Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwaną Konwencją Stambulską.

Konwencja w ostatnich dniach stała się obiektem ataku ze strony obozu Prawa i Sprawiedliwości i ich ultrakatolickich sojuszników. Jesteśmy zaniepokojeni i zaniepokojone propozycjami władzy. Zarazem mówimy dość dezinformacji.

– organizatorzy napisali w oświadczeniu.

Dlatego też postanowili działać. Uważają, że publiczne odczytanie konwencji jest właściwym krokiem, aby poruszyć ten problem.

W czwartek 6 sierpnia w godzinach popołudniowych będziemy wspólnie czytać konwencję stambulską - „Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”.

– zachęcają do przyjścia.

W czwartek na Starówce czytamy Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Zachęcam...

Opublikowany przez Bartosza Grucelę Wtorek, 4 sierpnia 2020

Komentarze (23)


  • Kkk 2020-08-06 20:49
    Kto był na starowce i miał „przyjemność” wysłuchać tego? To było straszne. Nieprzygotowani, mylący pojęcia, jąkający się i zacinający - lektorzy, lektorki... W tym aktorka miejscowego teatru. Efekt odwrotny wobec zamierzonego jak mniemam. Katastrofa.
    Odpowiedz 3 0
  • Stan 2020-08-06 12:18
    Brawo! Kocham taki Olsztyn. Może ktoś nie zna, wiec będzie miał okazję się zapoznać. Nawet ci, którzy nienawidzą. Będą wiedzieli czego nienawidzą :)
    Odpowiedz 2 4
  • Xmx 2020-08-06 08:25
    Po tych jadowitych komentarzach widać że tu przygłupów za 500+ przekupnych sporo mieszka
    Odpowiedz 8 6
  • Rodowity Olsztynianin 2020-08-06 06:15
    Czytać będzie Jarosław Rabenda. On jest prawdziwym znawcą tematu. Żona potwierdza...
    Odpowiedz 6 2
  • Bezpieczna 2020-08-06 06:03
    Idiotyzm. Jestem kobietą i miałam do czynienia z agresją męża ale obecnie czuje się bezpieczna. Czytanie- to kolejna próba zadymy i prowokacji.
    Odpowiedz 9 5
  • Koalicjant pisu 2020-08-06 00:42
    Hehe jak można zgwałcić i pobić prostytutkę hehe chrum
    Odpowiedz 1 7
  • Pogromca lemingów 2020-08-05 22:26
    Cymbałów w Olsztynie nie brakuje.
    Odpowiedz 7 9
  • Z miasta 2020-08-05 22:06
    Minęła kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Każdy kto oglądał telewizje i cały material z pochodu w pewnym momencie mógł zobaczyć zboczenca na balkonie z flaga w kolorowe paski w samych tylko slipkach, który improwizowal masturbacje.Czy polskie społeczeństwo chce żeby zboczenczy od Biedronia czy Rabieja wchodzili do polskich szkól i uczyli czteroletnie dzieciaki masturbacji?
    Odpowiedz 12 5
  • stop zboczeńcom 2020-08-05 21:58
    Konwencja promująca zboczeńców LGBT i ich chore wizje stfuuuu
    Odpowiedz 9 5
  • Granat 2020-08-05 19:53
    Przyjdźcie , wysłuchajcie być może nie byliście nigdy w roli ofiar , ale statystyki są nieubłagane. Kobiety i dzieci , ludzie starzy , nie w pełni sprawni ruchowo , psychicznie czyli ludzie słabsi potrzebują naszej pomocy. Nie dajmy się zastraszyć troglodytom , zwyrolom, damskim bokserom , pedofilów. Przyjdźcie ze swoimi bliskimi , pokażmy że nie damy się zastraszyć niezależnie od sympatii politycxnych
    Odpowiedz 8 6
  • Rodowity Olsztynianin 2020-08-05 19:49
    grucwela zmien płytę bo juz to stalo sie nudne. protestuje przeciw temu, protestuje przeciw owemu, protestuje przeciw protestowaniu, i tak do porzygu...
    Odpowiedz 8 7
  • Z miasta 2020-08-05 18:45
    Tu nie chodzi o żadną "przemoc wobec kobiet" a o wprowadzenie kuchennymi drzwiami ideologii lgbt i destrukcje statusu rodziny oraz destrukcje więzi spolecznych zgodnych z marksistowska ideologia.Organizatorem tego jest skrajna lewica oraz czlonkowie partii polskich sodomitow
    Odpowiedz 10 8
  • Mieszkanka Pojezierza 2020-08-05 18:40
    I bardzo dobrze Pan Grucela prawi, gdy zostanie Prezydentem Polski cały naród zbawi!
    Odpowiedz 6 4
  • Janusz Pisiewicz 2020-08-05 18:40
    Bez wątpienia tego dnia pan prezydent przeczyta KONSTYTUCJĘ
    Odpowiedz 1 1

Proponowane artykuły