Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2024-02-12 13:46

Redakcja

Na podwójnym gazie przez powiat. 40- i 28-latek zatrzymani

Na podwójnym gazie przez powiat. 40- i 28-latek zatrzymani
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. policja.pl

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze pracowali na miejscu 52 kolizji drogowych. Z dróg wyeliminowani zostali m.in. kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę aut na tzw. ,,podwójnym gazie” lub nie posiadając uprawnień do kierowania.    

reklama

W piątek (9 lutego) w jednej z miejscowości w gminie Gietrzwałd funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego podjęli interwencję wobec mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia mógł kierować pojazdem pod wpływem alkoholu.

40-latek, który wsiadł za kierownicę pojazdu marki Kia, został ujęty na jednym z parkingów przez świadka, który wyczuł zapach alkoholu od mężczyzny i próbował udaremnić jazdę zabierając kluczyki. O zaistniałej sytuacji powiadomieni zostali funkcjonariusze.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 40-latka krąży prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mimo posiadania aktywnego, sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Złamanie takiego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

W niedzielę (11 lutego) policjanci na ul. Wojska Polskiego w Dobrym Mieście zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford z powodu podejrzenia, że osoba siedząca za kierownicą pojazdu może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Jak wynikało ze zgłoszenia - pojazd miał nie utrzymywać prawidłowego toru jazdy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 28-latka, siedzącego za kierownicą forda prawie promil alkoholu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl