Na Jeziorze Łańskim w gminie Stawiguda wywróciła się łódź. Od trzech dni poszukują mężczyzny [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

Na Jeziorze Łańskim w gminie Stawiguda wywróciła się łódź. Od trzech dni poszukują mężczyzny [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]
Poszukiwania mężczyzny w Jeziorze Łańskim
Fot. OSP Stawiguda, KMP Olsztyn

Do wypadku doszło w sobotę, 15 sierpnia, na Jeziorze Łańskim w gminie Stawiguda. Wywróciła się łódź, na której znajdowały się trzy osoby. Dwie z nich zostały przetransportowane do szpitala, jedna wciąż jest poszukiwana.

Strażacy z OSP Stawiguda w sobotę, około godz. 12, otrzymali zgłoszenie, że na Jeziorze Łańskim wywróciła się łódź z trzema osobami.

Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Jeden mężczyzna, 28-latek, nadal jest poszukiwany przez straż pożarną i policję.

- Są to czynności poszukiwawcze mężczyzny, który w piątek z kolegami wypłynął na jezioro, wpadł do wody i prawdopodobnie utonął – wyjaśnia Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policjanci ustalili, że na jezioro, łodzią napędzaną silnikiem spalinowym, wypłynęło trzech młodych mężczyzn. Mieli oni łowić ryby – zabrali ze sobą wędki oraz narzędzia niezbędne do połowu ryb. Niestety, nikt nie miał kapoku, a w dodatku okazało się, że poszukiwany mieszkaniec województwa mazowieckiego nie potrafi pływać. W pewnym momencie 28-latek stanął na krawędzi łodzi, która przechyliła się na bok i ostatecznie wywróciła do góry dnem, a po chwili znalazła się na dnie jeziora, którego głębokość w niektórych miejscach sięga kilkudziesięciu metrów.

W działaniach biorą udział m.in. nurkowie ze straży pożarnej z Olsztyna, a już wkrótce do akcji mają dołączyć strażacy z Giżycka.

AKTUALIZACJA

Policjani z Olsztyna poinformowali, że z Jeziora Łańskiego wyłowiono ciało 28-latka.

WYJAZD 57/2020 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 12.04 nasza jednostka została zadysponowana zastępem [309N53] i [309Ł17]...

Opublikowany przez OSP Stawiguda Sobota, 15 sierpnia 2020
Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz