Na co zwrócić uwagę organizując imprezę oraz prezent na 18 dla dziewczyny?

Na co zwrócić uwagę organizując imprezę oraz prezent na 18 dla dziewczyny?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Osiemnaste urodziny to niewidzialna granica, za którą zaczyna się dorosłość. Każda dorastająca dziewczyna marzy, by te urodziny były wyjątkowe. Jak to sprawić? Podpowiadamy, o czym nie można zapomnieć.

Impreza na 18 dla dziewczyny – o czym trzeba pamiętać

„Osiemnastka” to chyba najważniejsze urodziny w życiu. No, może poza pierwszymi, których nikt nie pamięta. To właśnie „osiemnastkę” celebruje się niezwykle starannie. I nic dziwnego, bo to poważny krok w dorosłość. Chociaż mówi się, że wiek to tylko liczba, ukończenie osiemnastego roku życia jest dużą zmianą, choćby pod względem praw, których nabiera się bardzo wiele na różnych polach. Kończy się zależność od rodziców, zaczyna nowe życie. Dlatego to właśnie te urodziny powinny być przygotowane niezwykle starannie, nie tylko przez jubilatkę, ale przez jej rodziców i przyjaciół. Tematyczne dekoracje, eleganckie zaproszenia, menu dostosowane do gustów młodych gości (bo to oni są najliczniejszą grupą na takich imprezach), fotograf i oczywiście tort – to nie wszystkie, ale ważne elementy przyjęcia.

Impreza na 18 dla dziewczyny – czy podawać alkohol

Tak, ale bez przesady. To nie wesele i nie wypada, żeby goście pod koniec przyjęcia leżeli pod stołami. Ponadto trzeba pamiętać, że wśród przyjaciół jubilatki mogą być osoby nieletnie, które nie powinny pić alkoholu. Jednak wiadomo, jak to bywa na przyjęciach – nie wszystkiego uda się upilnować. Dlatego bezpieczniej jest podawać piwo i wino, rezygnując z wódki.

Prezent na 18 dla dziewczyny – co kupić

 • karta upominkowa – najlepiej do galerii handlowej to uniwersalny i bardzo trafiony prezent. Jubilatka sama sobie kupi, co będzie chciała. Wbrew pozorom nie jest to faux-pas, bo w czasach, kiedy wszystko co młodym ludziom jest potrzebne, już mają, może być ciężko wybrać naprawdę trafiony prezent. Jeśli nie wiesz, co kupić – podaruj bon prezentowy;
 • biżuteria – jest często wręczanym prezentem z okazji osiemnastych urodzin. Niegdyś młode kobiety tego dnia pierwszy raz zakładały na siebie złoto. Dziś nie trzeba biec do jubilera po drogie pierścionki i kolie. Wśród młodych ludzi modna jest biżuteria srebrna, posrebrzana i pozłacana. Obecnie na topie są motywy ekologiczne i etniczne i warto celować w tego rodzaju oferty;
 • perfumy – nie żadna woda perfumowana i nie „sportowe” zapachy za kilkadziesiąt złotych, ale prawdziwe perfumy typu Dior, Channel, Armani. Prawdopodobnie będą to pierwsze dorosłe perfumy jubilatki;
 • tatuaż – częsty prezent z okazji osiemnastych urodzin. Jeśli wiemy, że jubilatka o takowym marzy, można go jej zafundować.

Potrzebujesz więcej pomysłów. Przeczytaj artykuł: Jakie prezenty na 18? – poradnik zakupowy.

Prezent na 18 dla dziewczyny – podaruj wspomnienia

„Osiemnastkowy” prezent powinien być wyjątkowy i nie musi być materialny. Równie dobrze może to być niezwykłe przeżycie, którego wspomnienie zostanie pod powiekami na długo, może nawet na zawsze. Skok na bungee, lot balonem, escape room, laserowy paintball, nurkowanie, jazda quadem, weekend w spa lub masaż czekoladowy, to tylko niektóre z propozycji na prezent na 18 dla dziewczyny. Są na tyle nietuzinkowe, że możemy je podarować bez obaw – nikt inny na taki pomysł nie wpadnie.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

 • Wiola 2020-05-21 14:26:27 37.47.*.*
  Prezenty, które wywołują wspomnienia są naprawdę dobre :) Wiem coś o tym, na swoją 18-stkę dostałam lot w leszczyńskim aerotunelu. I to był najlepszy upominek, kto jak kto, ale moja przyjaciółka wie co ja lubię :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Wiola 2020-05-21 14:26:27 37.47.*.*
  Prezenty, które wywołują wspomnienia są naprawdę dobre :) Wiem coś o tym, na swoją 18-stkę dostałam lot w leszczyńskim aerotunelu. I to był najlepszy upominek, kto jak kto, ale moja przyjaciółka wie co ja lubię :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść