Moje usługi - wygodne płatności za media

Moje usługi - wygodne płatności za media
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Isctock

Organizacja i zarządzanie comiesięcznymi płatnościami to bolączka wielu z nas. Trudno czasem odnaleźć się w gąszczu faktur i rachunków, które spływają w różnym czasie – zarówno pocztą tradycyjną, jak i mailem. Aby nie zapomnieć o terminowym uregulowaniu zobowiązań, stosujemy różnorodne metody, które mogą przybierać formę analogową, czyli klasyczny terminarz, jak i cyfrową – przypomnienia w telefonie czy elektroniczny kalendarz. Alternatywą jest serwis Moje Usługi, w którym z łatwością odnajdziesz wszystkie płatności. Sprawdź, jak efektywnie z niego korzystać przy dokonywaniu opłat za media.

Baza odbiorców

Jednym z problemów, z jakimi musimy się mierzyć, przygotowując przelewy ręcznie, jest z pewnością wprowadzanie danych odbiorców, numerów rachunków, a także kwot i tytułów płatności. Nie zawsze bowiem możliwe jest powielanie zlecenia co miesiąc, z uwagi choćby na zmienną wartość faktur. W serwisie mojeuslugi.pl kwestia ta jest niemal w pełni zautomatyzowana. Wystarczy założyć darmowe konto, a następnie wybrać z gotowej listy podmioty, z którymi mamy zawarte umowy.

Część z was zapewne odpowie, że nie da się stworzyć uniwersalnej bazy danych, która sprawdzi się w każdym zakątku Polski. To prawda, jednak serwis skonstruowany jest tak, że odbiorców, których nie znajdziecie na liście, możecie dodać samodzielnie. Funkcjonalność ta doskonale sprawdzi się między innymi w przypadku lokalnych podmiotów, takich jak zarządcy nieruchomości czy wspólnoty mieszkaniowe, na których rzecz przelewamy opłaty związane z korzystaniem z mieszkania.

Uporządkowane faktury

Personalizacja bazy to nie tylko wybór odbiorców płatności, ale także automatyczny import faktur. Jeśli korzystasz z elektronicznego biura obsługi klienta – wystawione rachunki trafią do serwisu Moje Usługi automatycznie, tuż po ich pojawieniu się w systemie. Jeśli natomiast dokumenty otrzymujesz mailem, wystarczy je przesłać na dedykowany adres e-mail. Wówczas zostaną zaimportowane do usługi płatności, a tym samym będą uwidocznione na twoim indywidualnym koncie.

Istnieje także opcja ręcznego wprowadzenia dokumentu, jeśli otrzymujesz go w wersji papierowej, a nie chcesz lub nie możesz faktury zeskanować. Cechą wspólną wszystkich wymienionych sposobów rejestracji rachunków jest ich czytelne oznaczanie – nie tylko nazwą, ale także kolorem. Na koncie znajdziesz więc faktury ze statusem „opłacone” czy „zaległe”. Dzięki tej funkcjonalności bardzo szybko można zorientować się w kwestii płatności i zrealizować najpilniejsze przelewy.

Szybkie przelewy

Z kwestią przelewów nieodłącznie związana jest sprawność ich realizacji. Nie musicie przygotowywać zlecenia ręcznie, a tym bardziej logować się do swojego macierzystego banku. Wystarczy zaznaczyć dokumenty, które chcesz uregulować, aby jednym kliknięciem przejść do wyboru sposobu płatności. Może to być karta kredytowa, szybki transfer, twisto, czy BLIK. Co więcej – podłączając do konta kartę płatniczą, zyskujesz pełną automatyzację płatności, co przyda się szczególnie przy regulowaniu stałych, comiesięcznych zobowiązań. Karta kredytowa daje jednak możliwość elastycznego zarządzania budżetem, ponieważ pobraną kwotę możesz spłacić później. Konto w serwisie Moje Usługi jest bezpłatne, a jedynym kosztem, jaki poniesiesz, jest 0,89 zł, czyli opłata za wykonanie płatności o wartości do 6 tysięcy złotych miesięcznie.

Chcesz wygodnie płacić za media? Skorzystaj z możliwości, jakie daje serwis Moje Usługi. Dzięki niemu nie tylko nie zapomnisz o uregulowaniu należności, ale także usprawnisz zarządzanie domowym budżetem.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Turka 2021-02-19 20:44:28 83.30.*.*
    Genialnie sie sprawdzi w firmie automatyczny system Monpay do monitorowania płatności .Można ten program połączyć z systemem i wtedy faktury pobierane są automatycznie. Zalogujemy się na swoje konto i wszystko jest w jednym miejscu, podgląd również. Dzięki temu systemowi klienci otrzymują powiadomienia o przypomnieniu płatności .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0