Młodziutkie mistrzynie odwiedziły ratusz

Angelika Murzyn to mistrzyni w tańcu towarzyskim, a Antonina Marciniak to mistrzyni w bojerach. Obie od wielu lat z pasją i zaangażowaniem trenują swoje dyscypliny. Znalazły jednak chwilę, by złożyć wizytę w olsztyńskim ratuszu i opowiedzieć o swoich mistrzowskich sukcesach.

Piotr Grzymowicz wraz z Jerzym Szmitem, zastępcą prezydenta pogratulowali młodym zawodniczkom wspaniałych sukcesów wyrażając nadzieję na kolejne. Listy gratulacyjne i upominki,  otrzymali  również obecni na spotkaniu: trener żeglarstwa – Waldemar Leśkiewicz,  Maria Waśniewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie oraz Marian Andruszkiewicz, dyrektor Pałacu Młodzieży w Olsztynie, który wręczył Antoninie otrzymany wczoraj od Europejskiego Związku Żeglarstwa Lądowego puchar przechodni dla Mistrza Europy w klasie Ice Optymist.
 
Jedenastoletnia Angelika Dominika Murzyn, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie, uprawia taniec towarzyski i sportowy. Trenuje siedem dni w tygodniu, po kilka godzin dziennie pod okiem najwyższej klasy specjalistów. Podczas ostatnich Mistrzostw Polski Modern & Jazz rozgrywanych w dniach 5-7 marca w Siedlcach zdobyła trzy tytuły Mistrza i jeden Wicemistrza  Polski do lat 11.
 
Antonina Marciniak ma 15 lat i jest uczennicą Gimnazjum nr 2 w Olsztynie. Podczas rozgrywanych w dniach 10-13 marca br. w Okartowie k/Orzysza bojerowych Mistrzostw Świata i Europy w klasie Ice Optymist zdobyła tytuł Mistrza Świata i Europy. „Tośka” trenuje bojery pod okiem Waldemara Leśkiewicza z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • agniemur 2010-05-02 16:53:09 80.52.*.*
    Do osoby która wystawiła komentarz 01.05.2010, kim jesteś tchórzu? Jak możesz wystawiać takie opinie o 11-letniej dziewczynce? Może powiesz co takiego mogła zrobić Tobie ta dziewczynka? Nie masz zielonego pojęcia kim jest i jakie ma serce? Postaram się żebyś poniósł lub poniosła konsekwencje takiego komentarza. Może rodzice w końcu zajmą się Twoim wychowaniem.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść