Młode wilki biegały przy drodze [WIDEO]

Młode wilki biegały przy drodze [WIDEO]
Dwa młode wilki w lesie w powiecie mrągowskim
Fot. Nadleśnictwo Strzałowo

Jeden z leśniczych z Nadleśnictwa Strzałowo (powiat mrągowski) w trakcie pracy spotkał na swej drodze nietypowych gości. Były to dwa młode wilki, które prawdopodobnie postanowiły pozwiedzać okolicę pod nieobecność rodziców. Leśniczy całe zdarzenie nagrał.

Jeden z leśniczych Nadleśnictwa Strzałowo natknął się w trakcie pracy na niecodziennych „turystów”. Na jego drodze stanęły dwa młode wilki, które wykorzystały nieobecność rodziców na zwiedzanie okolicy.

- W lipcu są one już na tyle samodzielne, że wypuszczają się coraz dalej poza legowisko. Poza tym jak przystało na młode stworzenia, są niezwykle ciekawe świata, gdyż wszystko jest dla nich nowe. Wilki urodzone wiosną potrafią w lipcu przyjmować jedzenie, które nie ma postaci papki nadtrawionej przez rodziców. Jak można przypuszczać doskonalą również sztukę polowania i idzie im to całkiem nieźle – wyjaśnia Sandra Wachulik z Nadleśnictwa Strzałowo.

Na nagraniu widać, że malce spożywają upolowaną zdobycz. Leśnicy przypuszczają, że dwa małe wilki należą do rodziny liczącej od czterech do sześciu osobników. Oprócz rodziców i potomstwa do rodziny mogą należeć dzieci z poprzedniego roku lub krewni rodziców.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • DEKALOG 2020-07-25 10:41:29 31.60.*.*
  Myśliwi do klatek !!! Pozabierać zwyrolom broń , zanim zaczną strzelać do ludzi!!! Wilki ,dziki,sarny będą ich dokarmiać żarciem z paśników. Marzy mi się taki dzień. Wszystkie ambony polikwidowane, kościoły zamknięte na głucho. Czarni w obozach pracy zarabiają na swoje emerytury i zwroty tego co ukradli.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
 • Leśny 2020-07-25 08:31:10 88.156.*.*
  Piękny widok, chciałbym chcociaż raz zobaczyć wilka w lesie. Szkoda, że zyjemy w kraju gdzie zaraz jakiś zboczeniec ze strzelbą i uwiądem penisa będzie specjalnie na nie polował :/
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
 • Wolf 2020-07-24 20:37:56 95.40.*.*
  Przepiękne majestatyczne zwierzęta !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
 • Krzysztof Jarzyna z Olsztyna 2020-07-24 19:57:06 37.8.*.*
  Niecodzienny widok w lesie : młode wilki. Ciekawe, to w lesie wilki już nie mieszkają?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 5