Data dodania: 2022-03-13 03:22

Mistrz Polski nie dał szans olsztyńskim siatkarzom

Olsztynianie nie dali rady mistrzowi Polski

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozbili we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn.

Pierwszy set padł na konto gospodarzy, którzy pewnie prowadzili grę od pierwszej do ostatniej piłki i tym samym zwyciężyli 25:21. W drugiej odsłonie sobotniego spotkania oglądaliśmy zupełnie inny Indykpol AZS Olsztyn. Zmiany dokonane przez Javiera Webera (dobra gra wprowadzonego Szymona Jakubiszaka), przyniosła skutek – akademicy z Kortowa wygrali 22:25.

Kolejne dwie partie należały do Mistrzów Polski, jednak olsztynianom nie można odmówić woli walki i ambicji. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się najskuteczniejszy w ekipie z Kortowa – Karol Butryn (aż 31 punktów). To jednak było za mało, bowiem jastrzębianie wygrali 25:20 i 25:23, zdobywając komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (62% do 46% gospodarzy), skuteczniejszym atakiem (52% do 51%) oraz lepszą zagrywką (8:4). Oba zespoły zdobyły po 8 „oczek” w bloku.

- Możemy czuć złość, smutek i żal. Było blisko, lecz nie wywozimy z Jastrzębia żadnych punktów. Przyjechaliśmy tutaj walczyć i tak było. Na końcowym etapie patrzy się jednak na wynik i tabelę - powiedział po spotkaniu Karol Jankiewicz, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

Przed siatkarzami z Olsztyna dwa spotkania w Iławie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, w środę 16 marca o godz. 17:30, zmierzą się z Treflem Gdańsk. Natomiast w niedzielę 20 marca, o godz. 14:45, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur podejmie lidera PlusLigi - Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 22:25, 25:20, 25:23)

Jastrzębski: Toniutti, T. Fornal 18, Wiśniewski 7, Hadrava 27, R. Szymura 10, Macyra 5 oraz Popiwczak (l), Boyer 1, Tervaportti, Clevenot 2. Trener: Gardini.

Indykpol AZS: Jankiewicz, DeFalco 4, Averill, Butryn 31, Andringa 6, Poręba 6 oraz Gruszczyński (l), Król, Siwczyk, Jakubiszak 12, Janiszewski 3, Bakiri 4. Trener: Weber.

MVP: Hadrava (Jastrzębski)