Mini lodówka na wyprawy samochodowe - czym kierować się przy wyborze?

Mini lodówka na wyprawy samochodowe - czym kierować się przy wyborze?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Małe lodówki są sprzętami AGD, które dzięki niewielkim gabarytom sprawdzają się dla właścicieli niewielkich kawalerek lub singli. Niemniej jednak, w okresie wakacji, zakup mini lodówki może okazać się doskonałym pomysłem na bezpieczne przewożenie produktów spożywczych w samochodzie. Czym kierować się przy jej wyborze? Na co zwrócić uwagę, aby zainwestować w wysokiej klasy model?

Klasa energooszczędności mini lodówki

Mini lodówka jest jednym ze sprzętów AGD, którego zadaniem jest bezpieczne przechowywanie żywności, dzięki niskiej temperaturze, która panuje w jej wnętrzu. Chłodziarka w niewielkim rozmiarze, która posiada możliwość podłączenia kabla kompatybilnego z gniazdami zasilania w samochodzie, jest świetną alternatywą dla lodówek turystycznych. Kilkugodzinna podróż samochodem sprawia, że przewożone jedzenie, owoce, warzywa i napoje tracą swoją przydatność do spożycia, dlatego transportowanie ich w odpowiednich warunkach jest koniecznością.

Do przewożenia zamrożonej żywności, na przykład mięsa lub ryb idealnie sprawdzi się mini zamrażarka szufladowa. Jej działanie i stałe utrzymywanie ujemnej temperatury nie dopuszcza do rozmrażania się produktów, dzięki czemu po dotarciu do celu będą nadawały się do spożycia.

Pierwszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu mini lodówki, jest jej klasa energooszczędności. To ważna informacja, która pozwala określić, jaka ilość prądu jest niezbędna do jej zasilania. Wysoko energooszczędne modele posiadają na etykiecie oznaczenie literą A lub A z plusami. Urządzenia o niższej klasie energetycznej będą pobierały większą ilość prądu, co może doprowadzić do wyładowania akumulatora auta.

System bezszronowy NO FROST - czy jest potrzebny?

Choć mini lodówki na wyprawy samochodowe używane są tylko w określonym czasie, warto dowiedzieć się, czym jest system No Frost. Stare systemy chłodziarek, które nie posiadały opcji No Frost posiadały predyspozycje do nadmiernego gromadzenia się lodu we wnętrzu, a także wilgoci i wody, która negatywnie wpływała na jakość przechowywanej żywności.

Funkcja No Frost pozwala na szybkie i dokładne odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz, co pozwala na zapobieganie zbierania się lodu. Bryły twardego, grubego lodu znacznie obniżają jakość korzystania z chłodziarki, a dodatkowo są trudne do usunięcia i czyszczenia.

Inne funkcje mini lodówki - co warto wiedzieć?

Dostosowanie wielkości mini lodówki do swoich potrzeb, wybranie modelu o najlepszej klasie energetycznej oraz zakup urządzenia z systemem No Frost są z pewnością najważniejszymi parametrami, które bezpośrednio wpływają na funkcjonalność sprzętu. Niemniej jednak, warto rozważyć zakup urządzenia, które posiada dodatkowe funkcje, jak:

  • komora świeżości - to miejsce o innej temperaturze i wilgotności, które jest najlepszym rozwiązaniem do długotrwałego przechowywania owoców, warzyw i mięs,
  • oświetlenie LED - obecność dobrej jakości oświetlenia z pewnością usprawni poszukiwania jedzenia podczas nocnej podróży. Warto wybierać modele, które posiadają energooszczędne żarówki niewpływające na pobieranie energii przez urządzenia,
  • sygnał otwartych drzwi - to dodatkowa opcja, która informuje o potencjalnym niedomknięciu drzwiczek mini lodówki.

Zakup mini lodówki jest doskonałą alternatywą dla modelu turystycznego. Zwrócenie uwagi na najważniejsze parametry modelu z pewnością pozwoli na zakup wysokiej klasy urządzenia, które będzie towarzyszył rodzinie podczas wielu wyjazdów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • kubek 2021-07-22 11:56:41 31.1.*.*
    wziąłem taką lodówkę 12V latem na jacht po 40 h miałem rozładowany akumulator 100 AH i musiałem tachać przez tydzień czasu niepotrzebny akumulator i lodówkę
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0