Dziś jest: 23.04.2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Data dodania: 2024-03-04 12:11
Ostatnia aktualizacja 2024-03-06 12:49

Redakcja

Mikołajki. Trwa IX Europejski Kongres Samorządów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mikołajki. Trwa IX Europejski Kongres Samorządów [ZDJĘCIA, WIDEO]
W Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski rozpoczął się dzisiaj (4 marca) IX Europejski Kongres Samorządów
Fot. 9 Europejski Kongres Samorządów, Michał Stopierzyński / Olsztyn.com.pl

W Mikołajkach trwa Europejski Kongres Samorządów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”. Organizatorzy zaprosili ponad 2500 uczestników. Wśród nich są m.in. politycy, dziennikarze czy naukowcy. Redakcja Olsztyn.com.pl jest na miejscu i relacjonuje EKS.

reklama

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek (4 marca) o godzinie 12 i potrwa do wtorkowego wieczoru (5 marca). Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, były premier Leszek Miller, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, wiceminister aktywów państwowych Marcin Kulasek czy też były szef sztabu generalnego WP gen. Rajmund Andrzejczak.

W Mikołajkach pojawił się wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Bosak

O bezpieczeństwie kraju mówił były szef Sztabu Generalnego WP, gen. Rajmund Andrzejczak

Wśród panelistów znaleźli się też lokalni samorządowcy. Do dyskusji na temat „depopulacji w samorządach” zaproszony został prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. Do Mikołajek zjechali też goście zza granicy m.in. Ali Güneş, rektor Uniwersytetu “New York” w Tiranie, Sari Myllynen, dyrektor ds. rozwoju turystyki z fińskiego Porvoo czy prof. Nina Czała z Uniwersytetu Narodowego „Akademii Kijowsko-Mohylańskiej”.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Marcin Kuchciński

W dwóch panelach ("Niezależne media lokalne - czy są one jeszcze komuś potrzebne?" i "Między Bałtykiem, Adriatykiem a Morzem Czarnym - o przyszłości współpracy lokalnej i regionalnej w Europie Środkowej") uczestniczy redaktor naczelny Olsztyn.com.pl, Krzysztof Szczepanik.

Zamyślony redaktor Krzysztof Szczepanik podczas panelu "Niezależne media lokalne - czy są one jeszcze komuś potrzebne?"

Program tegorocznego Kongresu obejmuje ponad 200 wydarzeń. Chodzi o bloki programowe, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady czy prezentacje. Organizatorzy zaproponowali piętnaście ścieżek tematycznych m.in. Gospodarka, Biznes i Zarządzanie, Społeczeństwo, Finanse, Zrównoważony Rozwój, Współpraca Międzyregionalna, Forum Kultury Regionów, Salon Przemysłu Turystycznego czy Zdrowie.

Europoseł Jerzy Buzek uczestniczył w panelu "Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie"

Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji

Marcin Kulasek, wiceminister aktywów państwowych

W VIII edycji Kongresu wzięło udział ponad 2000 uczestników z Polski i 33 z innych krajów. W tegorocznym wydarzeniu organizatorzy spodziewają się ponad 2500 uczestników.

Były premier Leszek Miller odbył w poniedziałkowy wieczór spotkanie autorskie

Głównym Partnerem IX EKS jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Na miejscu jest redakcja naszego portalu.

 Wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Bosak, był gościem naszego studia

Gościem naszego studia był Jacek Protas, wiceminister funduszy i polityki regionalnej 

Rozmawialiśmy z dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie, Beatą Januszczyk

W Kongresie bierze udział kandydat na prezydenta Olsztyna, Robert Szewczyk, który również gościł w naszym studiu

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, w rozmowie z naszym portalem poruszył kwestię m.in. umiejętnego korzystania przez samorząd ze środków unijnych

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • MŁODA1 2024-03-04 21:52:47 5.173.*.*
    Jednym słowem kampania ruszyła z kopyta. Wszyscy kandydaci na czas wyborów powinni wystąpić o urlopy wypoczynkowe lub bezpłatne. Byłoby transparentnie i uczciwie. Bo że nie ma ich w pracy to widać na zdjęciach. Ale z drugiej strony urzędy i bez nich funkcjonują. Jeżeli zatem nie przyjdą do pracy po 21 kwietnia nic się nie stanie. Świat dalej będzie istniał i ratusz w Olsztynie nie zawali się.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1

www.autoczescionline24.pl