Między Jarotami a Nagórkami rusza drugi etap budowy Osiedla Ostoja [ZDJĘCIA]

Między Jarotami a Nagórkami rusza drugi etap budowy Osiedla Ostoja [ZDJĘCIA]
Osiedle Ostoja
Fot. Materiał Partnera

Cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem nowe olsztyńskie Osiedle Ostoja, wkracza właśnie w kolejny etap realizacji. Po osiągnięciu stanu surowego budynku „A”, powstająca w sąsiedztwie parku Jaroty-Nagórki inwestycja mieszkaniowa, ma już pozwolenie na budowę drugiego, bliźniaczego z dwupoziomową halą garażową i windami. Niemal połowa z 98 zaprojektowanych w nim mieszkań, znalazła już swoich nabywców. Skomunikowane z aleją Sikorskiego osiedle, oferuje lokale już od 6790 zł/m2.

Osiedle Ostoja powstaje na terenie dawnej bazy PUDiZ i Skanska przy ul. Jarockej. Swoje atrakcyjne położenie zawdzięcza urządzanemu tuż obok parkowi miejskiemu ze sztucznym zbiornikiem wodnym, który ciągnie się od ul. Paukszty do ul. Barcza. Ponadto osiedle skomunikowane będzie z oddaloną o 350 metrów aleją Sikorskiego, dzięki czemu wszędzie będzie blisko – na zakupy do Galerii Warmińskiej (zaledwie 700 metrów od osiedla), do szkół, przedszkoli czy przychodni rozlokowanych na Jarotach i Nagórkach.

PIERWSZY BUDYNEK JUŻ STOI

Inwestycję realizuje pod marką PM Development doświadczony deweloper z Mławy Marek Powązka. W ramach pierwszego etapu od jesieni ubiegłego roku powstaje 96-lokalowy budynek A, w którym wszystkie mieszkania zostały już sprzedane. Obiekt niedawno osiągnął stan surowy zamknięty i obecnie prowadzone są w nim prace wykończeniowe.

RUSZA REALIZACJA BUDYNKU „B”

W listopadzie br. deweloper otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę budynku B i ruszyły już prace przygotowawcze do jego realizacji. Będzie to niemal bliźniaczy budynek do już stojącego, z tymże znajdzie się w nim pojemniejsza, bo licząca dwa poziomy hala garażowa. Ponadto zaprojektowano w nim 98 mieszkań, komórki lokatorskie oraz windy. Przekazanie kluczy do mieszkań w tym budynku planowane jest na październik 2023 roku.

JAKIE LOKALE SĄ JESZCZE DOSTĘPNE?

W budynku B klienci wybierać mogą spośród 7 typów mieszkań dostępnych na 6 piętrach: dwupokojowych (34 m², 38 m², 43 m²), trzypokojowych z aneksem (48 m², 51 m², 55 m²) oraz trzypokojowych z kuchnią (65 m²). Ich ceny zaczynają się już od 6790 zł/m2. Karty lokali w rzutach 2D i 3D dostępne są na stronie https://ostoja.olsztyn.pl/lista-mieszkan/ Zainteresowani mogą również skorzystać z wirtualnych spacerów po mieszkaniach.

- W tej chwili zbliżamy się do półmetka sprzedaży w budynku „B”. Swoich nabywców znalazło już ponad 40 mieszkań, a wybór jest coraz mniejszy. Jeszcze w grudniu przystąpimy do zawierania umów deweloperskim z osobami, które dokonały rezerwacji lokali. Będą oni mogli wnieść zmiany lokatorskie w swoich mieszkaniach, co na późniejszym etapie budowy i sprzedaży nie będzie już możliwe – zaznacza Piotr Kaczmarczyk, dyrektor sprzedaży Osiedla Ostoja w Olsztynie.

GDZIE ZAREZERWOWAĆ MIESZKANIE?

Po zapoznaniu się z ofertą na stronie www.Ostoja.Olsztyn.pl, najlepszą opcją jest kontakt telefoniczny pod numerami 782 411 611 i 724 393 513 lub osobisty w biurze sprzedaży przy ul. Sikorskiego 19/117 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17). Pisać można również na adres mailowy biuro@ostoja.olsztyn.pl

Na miejscu w biurze udzielana jest również pomoc w pozyskaniu kredytu mieszkaniowego. Specjalista ds. kredytów Elżbieta Kalinowska (tel. 724 393 513) zbada zdolność kredytową, załatwi wszelkie formalności w banku oraz pomoże każdemu klientowi skompletować potrzebną dokumentację.

OBSERWUJ JAK POWSTAJE OSIEDLE OSTOJA

Wszystkie informacje dotyczące realizacji Osiedla Ostoja można śledzić na Facebooku. Najnowsze zdjęcia, filmy oraz raporty z placu budowy, dostępne są na fanpejdżu inwestycji pod adresem www.facebook.com/OsiedleOstoja

Artykuł sponsorowany

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone