Miasto zwalnia restauratorów z opłaty koncesyjnej

Miasto zwalnia restauratorów z opłaty koncesyjnej
Miasto zwolniło restauratorów z opłaty koncesyjnej
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Olsztyńscy radni podczas środowej sesji rady zwolnili restauratorów z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Zdecydowana większość rajców poparła ten projekt.

Uchwałę zgłosił radny z ramienia Kolalicji Obywatelskiej, Łukasz Łukaszewski, który przypomniał, że z takiego rozwiązania skorzystały już władze wielu miast w Polsce.

- Chcemy skorzystać z możliwości jakie dał nam ustawodawca. Do tej pory zrobiło to już kilka miast i chcemy by Olsztyn do nich dołączył. Oczywiście ma to swoje konsekwencje w postaci zmniejszenia wpływów do budżetu miasta z tytułu opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które będą niższe około 270 000 zł – powiedział Łukasz Łukaszewski.

Uchwała zakłada zwolnienie restauratorów z drugiej i trzeciej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Ci przedsiębiorcy, którzy wnieśli należność jednorazowo otrzymają zwrot nadpłaconych środków.

- Chcemy wspomóc przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Wiemy, jak ważne jest każde wsparcie, które ma na celu zachowanie ciągłości działalności gospodarczej i ochronę miejsc pracy w branży gastronomicznej – przyznał prezydent Piotr Grzymowicz.

Radni w przypadku tego projektu byli zgodni: 23 było za, jeden się wstrzymał i jeden nie wziął udziału w głosowaniu.

- Gratuluję, za skorzystanie z możliwości które daje znowelizowana pod koniec stycznia ustawa o walce ze skutkami Covid-19 - dodał Radosław Nojman z klubu Prawa i Sprawiedliwości - Olsztyn pójdzie tą drogą, co Elbląg czy Ostróda. Ja też uważam, że należy tego dokonać. I to w części, a nie w całości.

Uchwała wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Czytaj więcej:

Przedsiębiorcy od dłuższego czasu stoją pod ścianą. Czy miasto zwolni ich z opłaty koncesyjnej?

Władze Olsztyna wesprą właścicieli restauracji, pubów i klubów

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • zoolsztyn 2021-02-25 07:51:38 93.105.*.*
  Restauratorom dają (choć mogliby sprzedać trzeciego mercedesa) a mieszkańcom podwyższają opłaty za śmieci. Tacy radni koalicji zoolsztyna
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • R.O. 2021-02-24 23:20:38 83.23.*.*
  Teraz to już nie ma znaczenia. Rząd wykonał robotę kata na lokalnych przedsiębiorcach z branży HoReCa.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • erftg 2021-02-24 17:41:01 5.173.*.*
  dopiero teraz? hhhhahahahahaa powinni się ubiegać o zwrot za cały okres zamknięcia
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • engineer 2021-02-24 16:45:04 95.160.*.*
  Jakim prawem zwalnia się ich z płacenia opłaty koncesyjnej albo obniża opłaty za lokale miejskie? Znam jednego restauratora z Olsztyna i dwóch z Gdańska, którzy przez lata żyli tylko na kredyt, biorąc drogie mercedesy w leasingi, budowali pałace na kredyt, a pracownikom dawali umowy śmieciowe i płacili grosze. Tak to własnei jest jak się żyje na hurrraa udając bogacza, do czasu kiedy nie pojawią się problemy. Sam prowadze małą firmę w branży energetycznej, pomimo że zarabiam bardzo dobre pieniądze, to jeżdżę 10 letnim samochodem, często moi pracownicy mają lepsze. Większość pieniędzy lokuje na przyszłość w celu zabezpieczenia oraz w rozwój firmy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Granat 2021-02-24 15:28:22 5.184.*.*
  Właśnie wprowadzono na WiM nawrót do obostrzeń czyli wszystko co zostało otwarte , od soboty zamknięte na czas nieokreślony. Kina,teatry,galerie,restauracje,kawiarnie,baseny, kasyna, co było do przewidzenia .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Anty PiS 2021-02-24 14:31:00 188.146.*.*
  Łaski nie robią przy tym co Wypieprzaj ą gigantyczne pieniądze na bezsensowne pedalskie tramwaje to i tak jest kropla w morzu co ten nieudolny ratusz wyprawia
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0