Miasto Olsztyn z kolejną nagrodą

Miasto Olsztyn z kolejną nagrodą
Materiał prasowy
Fot. UM Olsztyn

Podczas uroczystej gali w Warszawie, która odbyła się w ostatni dzień stycznia, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odebrał laur w konkursie na ''Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2017 roku''.

- To już kolejna nagroda w tym konkursie i cieszę się, że cały czas jesteśmy na oświetleniowym topie kraju - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Nie mniej jednak najważniejsze, że inteligentne, efektywne i efektowne oświetlenie pojawiło się w wielu miejscach naszego miasta i będzie nam służyć przez wiele lat.

Stolica Warmii i Mazur została nagrodzona za szereg rozwiązań. Docenione zostało nowoczesne oświetlenie, jakie pojawiło się m.in. przy przebudowie parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan, remoncie i przebudowie terenów zielonych u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Poprzecznej (Górka Jasia), przy przebudowie ul. Pieniężnego przy budowie plant miejskich, budowie ścieżki pieszej pomiędzy zapleczem sklepu Auchan a osiedlem Brzeziny, przy rewitalizacji Parku Jakubowo, a także podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Komisja wzięła pod uwagę różnorodność i kompleksowość inwestycji, obejmujących swym zakresem zarówno oświetlenie uliczne jak i oświetlenie terenów publicznych oraz rekreacyjnych. Podkreślała efekty uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LED-owych przyłączonych do ogólnomiejskiego systemu sterowania oświetleniem.

Olsztyn był laureatem tego konkursu również za 2015 rok. Wówczas doceniono prace związane z oświetleniem wykonanym przy inwestycji tramwajowej oraz nad jez. Ukiel.

Tytuł najlepszej inwestycji oświetleniowej za poprzedni rok przyznano oświetleniu budynku firmy "Comarch" w Łodzi, które zostało zrealizowane przez Firmę LUG Light Factory Sp. z o. o., natomiast w kategorii "Oświetlenie dróg i terenów publicznych" I nagrodzę przyznano gminie i miastu Rzeszów za rozbudowę ulicy 3 Maja. W kategorii "Oświetlenie terenów rekreacyjnych, parków i małej architektury" przyznano I nagrodę Firmie LUG Light Faktory Sp. z o. o. za oświetlenie Nowych Bulwarów w Szczecinie, natomiast II nagrodę gminie i mieście Rzeszów – za oświetlenie promenad nad Wisłokiem od mostu Karpackiego w kierunku Lisiej Góry.

W kategorii "Oświetlenie świąteczne i okazjonalne" I nagrodę przyznano gminie i miastu Rzeszów za oświetlenie świąteczne miasta w sezonie 2016/2017.

Tegoroczna edycja plebiscytu była 19. w historii.

Źródło: własne, informacja prasowa UM Olsztyn

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • korek1 2018-02-03 15:28:26 94.254.*.*
  A za rozkopane miasta nie ma nagród też by zajął pierwsze miejsce bo Olsztyn rozkopał doszczętnie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • jaja 2018-02-02 09:42:38 81.219.*.*
  Konkurs organizowany przez ludzi którzy sprzedali nam te cudne chińskie ledy przy których nic na drogach nie widać.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • duda 2018-02-02 06:40:14 109.241.*.*
  Jak prezydent kupił nagrodę to ii dostał.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • Bob Zieliński 2018-02-02 00:27:11 88.156.*.*
  Myślałem że Olsztyn wygrał nagrodę, za największą ilosc świateł sygnalizacji drogowej w kraju. To by się zgadzało. Dzięki prezydencik. Za to nagroda się należy. Najadłeś sie, popiłeś, na bankieciku? No i super. My postoimy w koteczkach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • Isruu 2018-02-01 23:05:13 94.254.*.*
  ..nie ma to jak podpis jednego prezesa wszystkich tych logo na dyplomie...hehe żenłaaa...imprezka pod tytułem jak zrobić koszty i zapłacić mniejszy podatek... Żarcie imprezka to jest to
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Ryszard Ochódzki 2018-02-01 21:36:56 83.6.*.*
  Kto był organizatorem konkursu? Osram? Philips?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0