Medytacja Mindfulness w Domu Mendelsohna

Dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych odpoczynku, wzmocnienia, wyciszenia. Pierwsze tego typu, bezpłatne, wydarzenie w Olsztynie – trening uważności w Domu Mendelsohna – tak po prostu, na zakończenie lata.

Mindfulness (uważność), popularne w ostatnich latach słowo, oznacza umiejętność posiadaną przez nas wszystkich, którą jednak większość zatraciła w ferworze codziennych spraw. To sztuka zatrzymania i obserwowania, znana i praktykowana od tysięcy lat, potem przez wielu zapomniana, a obecnie przywrócona do łask, być może jako ostatnia deska ratunku dla współczesnego człowieka, który żyje "obok" własnego życia, zamiast przeżywać je w pełni.

Taki trening uważności, bezpłatnie, zorganizowany zostanie w Domu Mendelsohna w Olsztynie.

- Są takie przestrzenie, które samą swoją obecnością sprzyjają uważności. Może to jakiś rodzaj szczególnej energii w nich obecnej, może ich piękno lub niezwykły charakter... Dom Mendelsohna to przestrzeń, która zaprasza do ciszy i zwrócenia się ku swojemu wnętrzu. Dlatego może okazać się idealnym miejscem do wspólnej medytacji – informuje organizatorka Marta Markocka-Pepol.

Udział w medytacji mogą wziąć zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie praktykowały Mindfulness ani żadnej innej medytacji, jak i te doświadczone.

- Praktyka będzie odbywała się na siedząco. Będziemy siedzieć na podłodze na poduszkach (jeśli masz, możesz zabrać swoją) lub na krzesłach (dla tych, którym siedzenie na podłodze sprawia kłopot). Główna praktyka będzie trwała około pół godziny i będzie poprzedzona krótkim wstępem na temat uważności – dodaje organizatorka.

Praktykę poprowadzi Marta Markocka-Pepol, olsztynianka, nauczycielka Mindfulness w trakcie certyfikacji na nauczyciela MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) w The Institute for Mindfulness Based Approaches z siedzibą w Niemczech. 
 

Start spotkania 2 września godzina 18.00.

Zgłoszenia na marta.markockapepol@gmail.com

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz