Imieniny: Paschalisa, Sławomira
Data dodania: 2024-04-30 12:00

Medyk wyleczył Stomilanki z myśli o utrzymaniu w Ekstralidze?

Zdjęcie ilustracyjne

Stomilanki Olsztyn przegrały ligowe spotkanie z przedostatnim zespołem w Ekstralidze kobiet. Za mocny dla olsztynianek okazał się Medyk Konin.

Po ostatniej porażce 0:4 z Pogonią Szczecin trener Stomilanek mówił, że czas jest szansa na utrzymanie, tylko trzeba zacząć wygrywać najbliższe mecze z zespołami z dolnych rejonów. Takim rywalem był właśnie Medyk Konin, czyli przedostatnia drużyna Ekstraligi kobiet. Przy ewentualnym zwycięstwie Stomilanki zrównały by się punktami i przeskoczyły rywalki, bo jesienią w Olsztynie z nimi wygrały 1:0.

Założenia to jedno, realizacja to drugie. Niestety Stomilanki doznały piętnastej porażki w tym sezonie. O wyniku spotkania przesądziło kilka minut w drugiej części połowy. To wtedy zawodniczki Medyka strzeliła dwa gole w odstępie trzech minut. Wynik meczu w 34. minucie spotkania otworzyła Monika Mierzejewska, która z bliskiej odległości pokonała Ewę Sikorę. 180 sekund później Grigoria Pouliou podwyższyła prowadzenie Medyka.

Żeby tego było mało to w 42. minucie z boiska wyleciała Justyna Libera, która faulowała wychodzącą na czystą pozycję zawodniczką gospodarzy. Stomilanka otrzymała czerwoną kartkę i musiała udać się do szatni.

W drugiej połowie spotkania na 3:0 podwyższyła Oliwia Jaśniak, która strzeliła golę będąc w sytuacji sam na sam. Honorowe trafienie dla olsztyńskiego zespołu zaliczyła Gabriela Kędzia. Stomilanka zdobyła bramkę z rzutu karnego, a wcześniej faulowana w polu karnym była Katarzyna Kałużna.

W kolejnym spotkaniu (5 maja) Stomilanki zagrają u siebie z Pogonią Tczew. Z Ekstraligi spadną dwie ostatnie drużyny w tabeli. Stomilanki z dorobkiem 7 punktów są "czerwoną latarnią" rozgrywek.

Medyk Konin - Stomilanki Olsztyn 3:1

1:0 - Mierzejewska (34),

2:0 - Pouliou (37),

3:0 - Jaśniak (77),

3:1 - Kędzia (78 k)

Stomilanki Olsztyn: Sikora - Libera, Skrzypińska, Taranowska (46 Czarnecka), Kędzia, Zubchyk (90 Żukowska), Katarzyn Kałużna, Sokołowska, Osajkowska, Brown (66 Kamala) Marques (66 Dall’Ara)