Mazury AirShow 2011

Zbliża się druga edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce Mazury Air Show! Już dziś zawalcz o lot nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich!

Mazury AirShow 2011 to druga edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce, znanej wcześniej pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury. W tym roku w Giżycku będzie można podziwiać m.in. czeską grupę akrobacyjną The Flying Bulls.  To jedna z najbardziej znanych grup akrobacyjnych świata. Latające Byki wykonują wiązankę niewiarygodnych ewolucji - w tym niesamowite lustro.

Na giżyckiej plaży zaprezentują się również Biało-Czerwone Iskry, czyli najliczniejszy i najpopularniejszy polski zespół akrobacyjny. Siedem samolotów odrzutowych TS-11 Iskra, a za ich sterami najlepsi polscy piloci wojskowi. Od 1991 roku Biało-Czerwone Iskry godnie reprezentują nasz kraj na pokazach na całym świecie. Na Mazurach wykonają swój najnowszy program.

Niezwykle emocjonujący pokaz wykona włoska grupa akrobacyjna We Fly! Team - jedyny na świecie zespół pokazowy, w którym dwóch z trzech pilotów jest niepełnosprawnych. Włosi postawili sobie za zadanie udowodnienie, że brak pełnej sprawności fizycznej nie tylko nie ogranicza możliwości latania, ale nawet pozwala na latanie w zespole akrobacyjnym. Trzy samoloty Texan 550 znaczące ślad na niebie trzema kolorami dymu wykonają zachwycający pokaz, który na długo zapadnie w pamięci mazurskich widzów.

Mazury AirShow to również możliwość obejrzenia w akcji indywidualnych akrobatów, wodnosamolotów, eurocopterów, wiatrakowców, motolotni, spadochronów.

Kolejną atrakcją będzie Dakota DC-3 ze Szwecji, legendarny amerykański samolot transportowy, stworzony w 1935 roku na zamówienie American Airlines. DC-3 okazał się samolotem niezwykle udanym, długowiecznym i wdzięcznym w eksploatacji. Dakota może lądować prawie wszędzie - wystarczy jej 700 m w miarę równego terenu. Podczas Mazury AirShow 2010 samolot prezentował się w pięknym locie w szyku z dwoma samolotami treningowymi z ZSRR - Jakowlewami Jak-52.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla publiczności. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć Mazury z lotu ptaka, przygotowano specjalne loty widokowe nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Również dla publiczności udostępniony będzie symulator lotu Robinson R44. W tym roku w Polsce z symulatora będzie można skorzystać tylko podczas mazurskiej imprezy.

Wstęp dla publiczności jest wolny!

Wygraj lot!!


Jedną z wielu atrakcji Mazury AirShow 2011 będzie pokaz czeskiej grupy akrobacyjnej The Flying Bulls. Pytaniem konkursowym jest: kto jest liderem/ką The Flying Bulls? Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mail: akj@lotniskoketrzyn.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz numeru kontaktowego.

Na zwycięzcę czeka kilkunastominutowy lot nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Z lotu ptaka będzie mógł na własne oczy przekonać się, że Mazury to prawdziwy Cud Natury.

Ale to nie koniec atrakcji. Druga wylosowana osoba będzie mogła bezpłatnie skorzystać z symulatora lotu Robinson R44. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 lipca.

Źródło: inf. organizatora/WWiM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz