Matury 2019. Są już wyniki egzaminów poprawkowych

Matury 2019. Są już wyniki egzaminów poprawkowych
Wyniki matur poprawkowych można sprawdzić w specjalnym systemie
Fot. Pixabay.com

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży poinformowała, że są już dostępne wyniki matur poprawkowych. Uczniowie mogą sprawdzić je, logując się do systemu, uruchomionego specjalnie w tym celu.

Maturzyści, którzy nie zdali w maju jednego przedmiotu (części ustnej lub pisemnej) mogli przystąpić do poprawki. Egzamin poprawkowy jak zwykle odbył się w sierpniu.

- Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2019 roku przystąpiło 1 653 absolwentów. Były to osoby, które w maju i/lub w czerwcu 2019 roku przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej. Tegoroczni absolwenci – 1 068 osób – stanowili 65% wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej – informuje Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, pod którą podlega województwo warmińsko-mazurskie.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 8542 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 85 proc. z nich zaliczyło egzaminy, w większości byli to uczniowie liceum.

Wyniki matur poprawkowych można sprawdzić w specjalnym systemie, który uruchomiła OKE. Zalogować się do niej można na oke.lomza.pl.

Źródło: własne/OKE w Łomży

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz