Materace do spania - dlaczego warto zamawiać je online?

Materace do spania - dlaczego warto zamawiać je online?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Kiedy czujemy się wyspani, świat wydaje się nam o wiele lepszy. Jak się jednak okazuje, ważna jest nie tylko długość naszego snu, ale i jego jakość. Dlatego tak istotny pozostaje wybór odpowiedniego materaca do spania. Warto w tym wypadku mieć czas na porównanie różnorodnych parametrów materacy, aby wybrać taki, który będzie dla nas najlepszy. Między innymi ze względu na możliwość przeglądania różnych ofert i czas na zastanawianie się, warto kupować materace przez Internet. A jakie są inne powody?

Doświadczenie w produkcji materacy

Jednym z najbardziej zaufanych i godnych polecenia sklepów internetowych oferujących materace jest SleepMed - doświadczony producent materacy wysokiej jakości, który w swoich produktach używa nowoczesnych technologii. Kupując ze SleepMed możemy mieć pewność, że nasze zakupy dotrą na czas oraz że będą odpowiadały dokładnie tej jakości, którą producent prezentuje na swojej stronie. Czy w dobie pandemii można wyobrazić sobie bezpieczniejszą formę dokonywania zakupów? Wbrew panującej powszechnie opinii, zakupy stacjonarne nie gwarantują w tym przypadku lepszej jakości wyboru. Mimo iż stwarzają możliwość bezpośredniego zaznajomienia się z materacem, nie świadczy to w żaden sposób o jego późniejszym dogodnym użytkowaniu. Tak naprawdę dopiero po kilku przespanych nocach jesteśmy w stanie wyczuć i stwierdzić, czy dany materac jest dla nas wystarczająco twardy i komfortowy.

Warto przy okazji wiedzieć, że w trosce o zdrowie marka SleepMed pozostaje również głównym dostawcą materaców przeznaczonych do celów medycznych czy fizjoterapeutycznych. Od lat wspiera swoich klientów w walce ze schorzeniami kręgosłupa oraz różnego rodzaju bólami. W ofercie tego producenta znajdują się np. poduszki ortopedyczne, które są wysokoelastyczne i ergonomiczne, dzięki czemu właściwie układają się podczas spoczynku, zapewniając odpowiednie wsparcie dla naszej głowy, szyi i barków.

Zrób dobry research przed wyborem

Do wyboru najlepszego dla nas materaca nie wystarczy świadomość jego twardości. Warto, abyśmy przyjrzeli się też innym parametrom i certyfikatom. Dla przykładu materace SleepMed mają certyfikat jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Oznacza to, że spełniły wszystkie kryteria w zakresach takich jak: ergonomia, higiena, klimat, trwałość. W dodatku na materace SleepMed producent daje aż 15 lat gwarancji. Dzięki temu, kupując przez internet, tym bardziej mamy pewność, że kupujemy dobry i trwału produkt, który nie straci swoich właściwości po kilku miesiącach. W dodatku jak głosi prawo konsumenta i regulaminy sklepów internetowych, każdy kupujący ma prawo do zwrotu produktu w ciągu 14 dni od jego otrzymania bez podania przyczyny.

Gdy wybieramy materac, warto również zwrócić uwagę na schorzenia czy problemy, z którymi się zmagamy. Na przykład jeśli problem nadpotliwości występuje u nas na stałe, zdecydowanie należy rozważyć kwestię używania materaca z wysokiej jakości pianki oraz cechującego się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza. W materacach SleepMed zastosowana jest wielostrefowa technologia nacinania powierzchni w tzw. kratkę wentylacyjną (system Airforce), która zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Co więcej, gwarantem odprowadzania nadmiernej wilgoci z powierzchni naszego ciała, jest też zastosowanie w materacach SleepMed tzw. pokrowca Merced z taśmą 3D, który możemy wygodnie ściągać i prać w pralce za każdym razem, gdy jest to potrzebne. Dzięki temu rozwiązaniu możemy poczuć niepowtarzalną świeżość i pełen oddech naszej skóry.

SleepMed zadba o twój zdrowy kręgosłup

Świat idzie do przodu, nasza świadomość rośnie, a wraz z nią również nasze wymagania. Stąd też kolejne technologie wprowadzone przez SleepMed. Pianka termoelastyczna Visco "zapamiętuje" kształt naszego ciała, dopasowując się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i stanowiąc jednocześnie jego podporę. Natomiast 7-strefowe sprężyny typu Multi, pracujące niezależnie od siebie, zapewniają maksymalną elastyczność punktową. Zależnie od zmieniającej się sytuacji wiekowej czy wagowej, SleepMed przewidział również możliwość samodzielnego indywidualnego dopasowania twardości materaca, dzięki wymiennym powierzchniom/warstwom spania. Co więcej, istnieje też tutaj możliwość wstawienia dodatkowej, nawierzchniowej maty kokosowej.

Nie zapominajmy również, że dbałość o zdrowy sen nie może pozostawać wybiórcza. Należy więc zastanowić się i zainwestować także w poduszki, odpowiednio wyprofilowane i dostosowane właśnie do naszych potrzeb. Mając na uwadze szereg nasuwających się wątpliwości, nawet przy dokonywaniu zakupów przez Internet SleepMed zapewnia w tym zakresie odpowiednie wsparcie, dając swoim klientom możliwość fachowej konsultacji z klientem (telefonicznej i mailowej).

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • dis 2021-04-07 16:01:58 212.160.*.*
    Reklama.... ale nie łaska napisać, że artykuł sponsorowany. Dno. Sprzedajność. Gnój z rodzynami.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1