Materac kieszeniowy - co odróżnia go od materacy piankowych?

Materac kieszeniowy - co odróżnia go od materacy piankowych?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Chcąc zapewnić sobie wysoki komfort snu, wiele osób decyduje się na zakup wygodnego materaca.

W sklepach oferowane są różnorodne produkty z tej kategorii. W swojej ofercie ma je m.in. marka Curem by Hilding. Różnią się one między sobą konstrukcją oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Jako dające najlepsze wsparcie dla kręgosłupa wskazuje się modele kieszeniowe oraz z pianki wysoko i termoelastycznej. Czym one różnią się od siebie? Jakie są ich największe zalety?

Czym wyróżnia się materac kieszeniowy?

Jest to rodzaj materaca sprężynowego. Jego konstrukcja bazuje na dużej ilości pracujących niezależnie od siebie sprężyn. Im ich więcej, tym lepiej. Każda z nich jest ukryta w osobnej kieszeni, stąd też pochodzi nazwa tej grupy produktów. Jak dokładnie wygląda taki materac w przekroju możesz zobaczyć na podstawie grafik przedstawiających produkty marki Hilding.

Dzięki takiej konstrukcji materac ugina się jedyne w tym miejscu, na jakie kładziony jest nacisk. To właśnie konstrukcja wykorzystująca sprężyny odróżnia go od modeli, które składają się wyłącznie z różnych rodzajów pianki np. lateksowej, wysokoelastycznej czy termoelastycznej. Często w jednym materacu wykorzystuje się dwa rodzaje pianki.

Do głównych zalet produktów tego typu zalicza się przede wszystkim wysoki komfort wypoczynku. Znacznie zminimalizowana jest ilość drgań powstających w czasie zmiany pozycji. Dlatego też są one polecane często do łóżek małżeńskich. W takich przypadkach zaleca się wybór modelu, który da swobodę ruchów obydwu osobom na nim śpiącym. Przykładem może być tutaj między innymi materac kieszeniowy 160x200 cm .Zip Curem by Hilding.

Materace kieszeniowe – doskonałe podparcie dla kręgosłupa

Wśród zalet materacy kieszeniowych wymienia się także bardzo dobre podparcie dla całego ciała. Wpływ ma na to wyżej opisana konstrukcja, a także wydzielone strefy twardości w materacu. Są one dostosowane do poszczególnych odcinków kręgosłupa. W najlepszych produktach jest aż 7 takich stref (zobacz np. materac do spania z kolekcji Curem by Hilding). Dzięki temu mięśnie i stawy są odciążone w czasie spania. To z kolei minimalizuje ryzyko wystąpienia nieswoistych bólów czy drętwienia mięśni, które pojawia się często w czasie spania w niewygodnej pozycji.

Materace piankowe – najważniejsze informacje

Materace piankowe również dają bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. W odróżnieniu od materacy kieszeniowych dostępne są modele główne (grube), jak i nawierzchniowe (cienkie). Te ostatnie sprawdzają się szczególnie dobrze w sytuacji, gdy w łóżku małżeńskim umieszczone są dwa osobne materace. Przykładem takiego produktu jest model Jive Hilding. Wybierając materac piankowy, swoją uwagę zwróć na te, które wykonane są z pianki termoelastycznej (np. Rumba marki Hilding). Dostosowuje się ona doskonale do krzywizn ciała. Zapewnia także optymalną temperaturę i cyrkulację powietrza w czasie wypoczynku.

Są one także w pełni bezpieczne dla alergików, gdyż na takiej piance nie rozwijają się patogenne mikroorganizmy. Każdy z materacy ma też wierzchni pokrowiec, który jest łatwy w czyszczeniu. Wystarczy go ściągnąć i w zależności od modelu wyprać w pralce w temperaturze 40-60 stopni Celsjusza.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz