Marszałek przekazał 60 mln zł na region. Olsztyn też otrzymał wsparcie

Marszałek przekazał 60 mln zł na region. Olsztyn też otrzymał wsparcie
Zarząd województwa przeznaczył 60 mln zł w ramach RPO WiM 2014-20 m.in. na remont dróg i kamienic
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Środki mają być przeznaczone m.in. na drogi, OZE i remont zabytkowych kamienic.

Jeżeli chodzi o region to największą kwotę, w wysokości ok. 25,9 mln zł dofinansowania, otrzymał projekt zgłoszony przez powiat olsztyński na przebudowę dróg powiatowych od DK51 do DK16. Chodzi o drogę 1442N od Spręcowa do Tuławek, następnie drogę 1449N przez Gady do drogi 1430N i stąd przez Barczewko do DK16.

Całkowity koszt projektu to 35 mln zł. Remont dróg powiatowych umożliwi w przyszłości mieszkańcom gmin Barczewo i Dywity lepszą komunikację.

Pieniądze otrzymają także wnioskodawcy, których projekty (80) znalazły się na liście rezerwowej. Chodzi tu o wsparcie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Na ten cel ma iść 30,3 mln zł.

Jeżeli chodzi o Olsztyn, to skorzystają na tym mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych w starych kamienicach. Chodzi o budynki przy ul. Kościuszki 8, 1 Maja 11, Żeromskiego 35 i Wyzwolenia 28. Łącznie na remont kamienice otrzymały 3,4 mln zł dofinansowania.

Mamy na celu przywrócenie ich dawnej świetności m.in. poprzez remont dachów, elewacji, klatek schodowych i piwnic oraz wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej – powiedział w rozmowie z nami Michał Cygan, zarządca nieruchomości.

Dodał także, że na wszystkich budynkach prace już trwają.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz