Marek Bryszewski zakończy zarządzanie ZGOK-iem przed końcem kadencji

Marek Bryszewski zakończy zarządzanie ZGOK-iem przed końcem kadencji
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o. z siedzibą w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi ogłosił konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kadencja obecnego prezesa, Marka Bryszewskiego, kończy się dopiero za rok.

Marek Bryszewski jest prezesem ZGOK-u od 2018 roku. Został wybrany na 3-letnią kadencję, co oznacza, że pełnić tę funkcję powinien jeszcze przez rok.

Jaki jest zatem powód zmiany prezesa?

– Z pracy w spółce zrezygnował wiceprezes, pan Michał Lubieniecki, który będzie pracował w spółce do końca roku. Dlatego Rada Nadzorcza podjęła decyzję o zmianie zarządu i ogłoszeniu konkursu na nowego prezes ZGOK – powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn Paweł Gęsicki, rzecznik prasowy spółki.

Marek Bryszewski nadal jest prezesem ZGOK-u. Rada nadzorcza oczekuje na zgłoszenia kandydatów do 21 grudnia.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy większość samorządowców, którzy są udziałowcami ZGOK-u, pozostaje w konflikcie z obecnym prezesem spółki i żąda jego dymisji.

– My, jako ogromna większość udziałowców, nie mamy żadnego zaufania do prezesa Bryszewskiego, jak i zarządu. Ponad miesiąc temu wszyscy zostaliśmy, brzydko mówiąc, wyrolowani przez prezydenta Olsztyna. Poprzez to, że nie zatwierdzono porządku obrad weszła bardzo duża podwyżka za unieszkodliwianie odpadów. Prezes nigdy nie zaproponował rozmów udziałowców z pracownikami. Dlaczego tego nie zrobił? Ja jestem otwarty – powiedział w listopadzie, podczas strajku pracowników ZGOK-u, burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

Więcej o tej sprawie można przeczytać w artykule pt. „Strajk pracowników ZGOK-u w Olsztynie. Wspierają ich udziałowcy spółki [ZDJĘCIA]”.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz