Mamy nowe ustalenia ws. domniemanego pedofila spod Olsztynka

Mamy nowe ustalenia ws. domniemanego pedofila spod Olsztynka
Czy w tym domu rozegrała się rodzinna tragedia?
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W gminie Olsztynek doszło do tragedii. 7-letnia dziewczynka miała być wykorzystywana przez swojego biologicznego dziadka. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, pijana matka chciała ich poczęstować kawą i setką wódki.

Nadrowo to niewielka, aczkolwiek urokliwa miejscowość pod Olsztynkiem. Na wzgórzu znajdował się pałac, w którym w 1914 roku stacjonował generał Aleksander Samsonow podczas bitwy pod Tannenbergiem. Budowla przetrwała II wojnę światową, jednak spłonęła w 1949 roku. Dawny folwark został przekształcony na PGR, a po zmianie systemu hodowane są tu owce i kozy. W pobliżu znajduje się rezerwat przyrody Bagno Nadrowskie, który można podziwiać z wieży widokowej. Niestety, w tym malowniczym zakątku od kilku miesięcy miał trwać dramat małej dziewczynki.

Policję powiadomiła sąsiadka rodziny, w której mieszkała 7-latka.

Policję zawiadomiła nasza klientka, która uczęszcza na warsztaty związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec dzieci. Jestem z niej dumna – powiedziała w rozmowie z nami Ewa Szerszeniewska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Społecznego w Olsztynku.

W sobotę w godzinach wieczorno-nocnych policja otrzymała sygnał o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę nieletniej dziewczynki – poinformował Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak ustaliliśmy, funkcjonariusze na miejscu zastali kompletnie pijaną matkę dziewczynki. Monika F. (35 lat) miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Była tak pijana, że chciała częstować policjantów kawą i setką wódki – zrelacjonowała nam pani Anna (imię zmienione na prośbę rozmówczyni).

Jak często pili?

Codziennie. Matka robiła mijankę z dziadkiem pod sklepem. Ona wychodziła, on przychodził – powiedział w rozmowie z nami pan Zdzisław (imię zmienione na prośbę rozmówcy).

Policjanci przewieźli trzy osoby na komendę. Wkrótce zwolnili Darka, konkubenta Moniki F. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka.

Nie ma podstaw do stawiania temu człowiekowi zarzutów – poinformował Daniel Brodowski, prokurator rejonowy z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

Matka 7-latki usłyszała zarzut znęcania się nad dzieckiem, do jakiego miało dochodzić przez okres ostatnich trzech lat. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli chodzi o Kazimierza K., biologicznego dziadka pokrzywdzonej, to usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 200 kk, tzn. doprowadzenie do innej czynności seksualnej osoby małoletniej. Zdaniem naszego informatora, proceder ten mógł trwać dłuższy czas, jednak prokuratura, na obecną chwilę, uważa inaczej.

Wszystko wskazuje w tym momencie na to, że był to jednorazowy czyn – powiedział prokurator rejonowy.

Oboje zostali zwolnieni do domu. Mają dozór policyjny.

Już wczoraj chodzili po wsi – dodał pan Zdzisław.

Według relacji naszego rozmówcy, dziadek 7-latki był wcześniej w więzieniu. Po wyjściu z niego zamieszkał u swojej drugiej córki pod Mikołajkami.

Pogoniła go. Nie chciała go, bo sama ma sporo dzieci. Od kilku miesięcy mieszka tutaj – wyjaśnił pan Zdzisław.

Darek, partner Moniki F. jako jedyny pracował – w Swaderkach. Matka i dziadek pokrzywdzonej dziewczynki nie pracowali.

Bezpośrednio z pomocy społecznej nie korzystali, jedynie ze świadczeń rodzinnych (500+) – przyznała dyrektor MOPS-u w Olsztynku.

I dodała: – Mam nadzieję, że jeżeli potwierdzą się podejrzenia, to sprawcy zostaną ukarani. To pierwszy taki przypadek odkąd pracuję w ośrodku.

7-latka trafiła do rodziny zastępczej. Dowiedzieliśmy się, że prokuratura złożyła wniosek o całkowite ograniczenie władzy rodzicielskiej.

Ewa Szerszeniewska przyznała, że trzeba bezwzględnie reagować na podobne zdarzenia.

Przypadki związane z przemocą seksualną naprawdę późno wychodzą na jaw z uwagi na to, że dramat dzieje się w domu, za zamkniętymi drzwiami.

Galeria

Komentarze (65)

Dodaj swój komentarz

 • Jjjj 2020-08-04 16:22:09 31.0.*.*
  Jeżeli ciocia Ali twierdzi że nikt nie chowa dzieci Moniki to gdzie ma jeszcze dwójkę wydaje mi się że w rodzinie zastępczej.Jak tak można krzywdzić własne dzieci to nie matka tylko Zwyrodnialec
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • TVP 2020-07-22 11:46:57 195.245.*.*
  Dziennikarze z TVP poszukują osób, które są w stanie powiedzieć cokolwiek w tej sprawie. Prosimy o kontakt na maila alarm@tvp.pl lub tel. 605 605 859.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • J 2020-07-16 21:04:01 188.147.*.*
  Syndrom sztokholmski. Dziecko zawsze broni krzywdzącego go rodzica, bo jest egocentryczne i w sobie znajduje przyczynę wszelkich krzywd. Myśli, muszę się bardziej postarać i będzie dobrze. Mimo wszystko Ala kocha mamę i broni jej. Cioci przez telefon nie powie nic złego na mamę.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Ksiazka20 2020-07-16 14:24:33 188.147.*.*
  Znam taka patole, która mieszka też poza Olsztynkiem. Całe życie chleli, nawet teraz jest z ona chleje bo on się powiesił. Nawet nie wiedzieli że ich dziecko 5letnie molestował stary obleśny dziad. Kuratorzy też nie reagują i nie zabierają dzieci gdzie jest sam alkohol. Brud smród i ubostwo
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Obywatel RP 2020-07-15 17:40:55 82.132.*.*
  Jakby to powiedziała nasza obecna władza to sprawa rodzinną. I tak się takie sprawy w naszym kraju traktuje .A warsztaty dotyczące przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci -aż się dziwię że jeszcze istnieją. Przecież o takich rzeczach grzech mówić.No i skutki są jakie są. Tak mała dziewczynka zgwałcona przez zboczonego dziada.Kosciol też się tym nie interesuje bo ma inne sprawy na głowie niż wspieranie potrzebujących i bezbronnych .
  Odpowiedz Oceń: 0 3 Zgłoś treść
 • Złość 2020-07-15 13:37:37 31.0.*.*
  Czegoś tu nie rozumiem,matka wiecznie pijana???Hallo sąsiedzi,halo policja,halo mops????Tylko pochwały zbierać,a środowiska jak się coś wydarzy.Tą sprawą się powinny mocno zająć instytucje dokładnie sprawdzające przebieg,tam się stała tragedia,a nie jednorazowy incydent.
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Ggg 2020-07-15 10:09:44 188.147.*.*
  Ludzie ogarnijcie się to nie jest czas i pora na wyrzucanie sobie brudów z przed lat na takim forum. Tak nawet nie wypada oczerniac jeden przez drugiego, to czytają wszyscy. Robicie sobie wszyscy takim czymś krzywdę i pokazujecie ludziom jacy sami jesteście niepoważni. Ludzie się zmieniają z biegiem czasu. Teraz jest czas pomyśleć o tej dziewczynce co dalej ma się z nią stać co jest dla niej najlepszym rozwiazaniem. Najlepiej dla niej jak by trafiła do normalnej obcej rodziny zastępczej. Została odizolowana od tego środowiska żeby mogła dojść do siebie. Kierujcie się dobrem dziecka a nie swoimi chorymi ambicjami.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Mirka. 2020-07-15 09:49:43 5.173.*.*
  Darku Nie masz prawa do małej!Nie znasz jej.Zajmij się lepiej reszta swoich dzieci bo Nimi również się Nie interesujesz.Lepiej jej będzie W rodzinie zastępczej niż z takimi rodzicami.
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • KTOŚ 2020-07-15 06:48:29 31.0.*.*
  ZNAM TEGO PANA .CHODZI O TEGO DZIADKA NIE CHCE MI SIĘ WIERZYC W TO .PILNOWAŁ JEDNEJ CÓRKI AŻ 5 DZIECI I NIGDY NIE ZROBIŁ KRZYWDY .PILNOWAŁ TEŻ SWOJEJ CHRZEŚNIACZKI DZIECI CO MA 4 DZIECI I TEŻ NIGDY NIE ZROBIŁ IM KRZYWDY
  Odpowiedz Oceń: 1 5 Zgłoś treść
 • Dorota 2020-07-15 00:01:11 5.172.*.*
  Nie widział Alicji nigy na oczy
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść