Linia kolejowa koło Olsztynka jeszcze nieczynna, a już doszło do pierwszego wykolejenia

Linia kolejowa koło Olsztynka jeszcze nieczynna, a już doszło do pierwszego wykolejenia
Fot. Olsztynek24/FB

Do niecodziennego zdarzenia doszło na remontowanej linii kolejowej na trasie Olsztyn-Działdowo. Linia jeszcze jest nieczynna, ciągle trwają tam prace, ale już doszło do pierwszego wykolejenia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, na remontowanej linii kolejowej Olsztyn-Działdowo. Przy przejeździe w Waplewie wykoleił się dźwig remontowy.

- Dźwig należy do wykonawcy, który modernizuje linię kolejową nr 216 Działdowo – Olsztyn. Z chwilą przekazania placu budowy wykonawca zna teren budowy i zobowiązuje się do przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i bhp. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Nie było też uszkodzeń mienia PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Sytuacja nie ma wpływu na harmonogram inwestycji – tłumaczy nam Martyn Janduła, rzecznik PKP PLK S.A.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Capo 2019-09-03 20:08:05 31.0.*.*
  Co za bzdury? Dźwig się nie wykoleił. Doszło do awarii komputera systemu podnoszenia ładunku. Komputer wskazywał prawidłowe podparcie podczas próby podnoszenia ładunku. W trakcie pracy doszło do niekontrolowanego przechyłu i dźwig się wywrócił. Tyle na temat. Na przyszłość proszę czerpać informacje z pewnych źródeł.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Edward56 2019-09-02 20:52:04 212.180.*.*
  Nie trudno o wypadek po pijaku. Pełno butelek po cytrynówkach leży przy torach - tam gdzie pojawia się ekipa remontowa.
  Odpowiedz Oceń: 0 5 Zgłoś treść
 • typ 2019-09-02 14:21:48 80.52.*.*
  Nie wiem jaki matołek projektował peron wraz z barierkami przy przejeździe w Gryźlinach, ale proponuje, żeby ten że matołek spróbował się zatrzymać przy znaku stop lub przy krzyżu św. Andrzeja i spojrzeć w lewo jadąc od strony Gryźlin czy nie nadjeżdża pociąg. Życzę powodzenia, jak dla mnie to przejazd śmierci.
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść