Lewica chce odwołać ministra edukacji, Przemysława Czarnka. Zbierali podpisy pod wotum nieufności

Lewica chce odwołać ministra edukacji, Przemysława Czarnka. Zbierali podpisy pod wotum nieufności
Przedstawiciele Lewicy chcą odwołać ministra edukacji, Przemysława Czarnka
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Przedstawiciele Lewicy chcą odwołać ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka. W tym celu w sobotę (3 lipca) zbierali podpisy pod obywatelskim wotum nieufności.

W sobotę na Starym Mieście w Olsztynie przedstawiciele Lewicy: posłanka Monika Falej, Gabriela Smółkowska oraz Klaudia Semeniuk, Hubert Górski, radny miasta Ełk, zbierali podpisy od mieszkańców pod obywatelskim wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka. Wydarzenie było organizowane we współpracy ze społecznością Akcja Demokracja.

- Czarnkowi kuratorium myli się z kurią, a kurator z cenzorem i inkwizytorem. W Ministerstwie Edukacji i Nauki rodzi się właśnie plan przejęcia polskiej szkoły przez ideologię wyznawaną przez Przemysława Czarnka. To ideologia nienawiści, hejtu, pogardy i strachu wobec każdego ucznia i uczennicy, nauczycielki i nauczyciela, dyrektorki i dyrektora, którzy odważy się powiedzieć NIE okrutnej wizji świata ministra Czarnka. W tej wizji nie ma miejsca na różnorodność, zadawanie pytań, wątpliwości. Szkoła Czarnka ma produkować bezrefleksyjne, posłuszne społeczeństwo, którego horyzont nie będzie wykraczał poza to, na co pozwoli ministerstwo – wyjaśniła Monika Falej.

Przedstawiciele Lewicy chcą, aby każdy uczeń i uczennica czuł się w szkole bezpiecznie.

- Jeśli znacie książki o Harrym Potterze to przypomnijcie Dolores Umbridge i sposób zarządzania przez nią Hogwartem. Czarnek jest taką Dolores Umbridge! Szkoła pod jego rządami ma być pełna absurdalnych nakazów i zakazów, a nauczyciele i uczniowie mają być całkowicie podporządkowani. Bo inaczej poniosą konsekwencje. Jeśli plany Czarnka wejdą w życie, to kurator oświaty będzie mógł w dowolnym momencie zwolnić każdego dyrektora! Szkoła Czarnka nie będzie chronić słabszych uczniów. W szkole Czarna nie ma miejsca na ochronę dla ucznia-geja czy uczennicy-lesbijki. W szkole Czarnka nie będzie miejsca na zajęcia dodatkowe związane z np. edukacją seksualną. Bo zgodne na nie będą musieli wydać kuratorzy czyli żołnierze Czarnka – dodała posłanka Lewicy.

Podobne wydarzenia miały miejsce w innych miastach Polski, m.in. w Poznaniu, Łodzi czy w Szczecinie.

Do tej pory uzbierano ponad 50 tys. głosów.

Galeria

Komentarze (21)

Dodaj swój komentarz

 • docho 2021-07-06 19:47:48 83.9.*.*
  trzech wujków i dwie ciotki na zdjeciu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • tyl 2021-07-06 17:17:18 5.172.*.*
  A dlaczego czerwoni towarzysze nie zbierają podpisów o odwołanie z funkcji prezydenta Olsztyna swojego byłego czerwonego brata bądż oszołomów z kod platformy oraz z pis a w miejsce tych niezaradnych radnych powołać prawdziwych gospodarzy , powinniście zrobić zdjęcie przy zasyfionej dziurze przy wysokiej bramie oddającej obraz tego miasta
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
 • Piorunem w lewaka 2021-07-06 16:12:42 5.173.*.*
  Może i Czarnek jest słabym ministrem,ale za to że przegania czerwonych oszołomów ma u mnie plusa.Program Czarnek+
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • Dr nauk medycznych 2021-07-06 09:56:10 37.248.*.*
  Co to przebierańcy?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 4
 • ... 2021-07-05 19:39:35 46.186.*.*
  Falej chłopie idź do pracy,zajmij się czymś pożytecznym
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 8
 • Z miasta 2021-07-05 16:20:35 86.167.*.*
  Nie będzie w szkołach sodomizowania czterolatków tak jak chcą tego tęczowi. Niedoczekanie wasze
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 8
 • Śmiechłem 2021-07-05 16:06:07 5.173.*.*
  Nie wolno dopuścić chorej ideologii LGBT i indoktrynacji do szkół!! Czekam teraz na teksty o księżach pedofilach, bo to jedyny argument kolorowych wynalazków 🤣🤣🤣
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 8
 • Buhahaha 2021-07-05 16:03:02 5.173.*.*
  A co to takiego kolorowego? Nowy teletubiś?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 6
 • Z miasta 2021-07-05 15:54:46 86.167.*.*
  Minister Czarnek to jeden z nielicznych ministrów w rządzie PiS-u o,którym można powiedzieć "właściwy człowiek na właściwym miejscu".Oczywiście tęczowi dewianci i promotorzy dewiacji widzieliby tam zapewnie Biedronia czy innego Śmiszka ale póki co na szczęście nie zanosi się na to
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 9
 • Młoda 2021-07-05 14:52:07 5.173.*.*
  Wiedza o funkcjonowaniu oświaty, jej celach jest bardzo niska. Odwołać to trzeba zastępcę prezydenta ds. oświaty, panią Kaliszuk i dyrektora Wydziału Edukacji za brak nadzoru nad szkołami. Już widać że wyniki z egzaminów po klasie ósmej i maturalne należą do najsłabszych w Polsce. Po ich odwołaniu Grzymowicz powinien odwołać ( nie czekająć aż zrobi to Kurator) wielu dyrektorów szkół gdyż nic nie robią aby podnieść poziom nauczania. Na koniec Grzymowicz powinien ustalić formy współpracy że związkami zawodowymi. Ale Grzymowicz tego nie zrobi bo zastępca i dyrektor wydziału są z PO. W ustawionych konkursach wybrano wielu swoich dyrektorów (okazuje się że ich szkoły są najsłabsze). ZNP ma podobnie jak Grzymowicz rodowód komunistyczny. Dopóki to się nie zmieni dopóty wyniki będą najgorsze w Polsce. Poziom nauczania w Olsztynie nie zależy od Warszawy ale od ludzi z Olsztyna. Dlatego MEN chce mieć wpływ na ten poziom. Skoro Grzymowicz nie chce sam zmian zostanie zmuszony.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 7