Który rodzaj szczoteczek elektrycznych jest najlepszy? Doradzamy!

Który rodzaj szczoteczek elektrycznych jest najlepszy? Doradzamy!
Który rodzaj szczoteczek elektrycznych jest najlepszy - doradzamy
Fot. Materiał Partnera

Szczoteczki elektryczne skutecznie dbają o piękny i zdrowy uśmiech, jednak który rodzaj będzie najlepiej spełniał swoją rolę? Poznaj zalety najpopularniejszych modeli i wybierz idealną szczoteczkę dla siebie!

Odpowiednia higiena powinna dotyczyć nie tylko naszego ciała, ale także jamy ustnej. Jest to bardzo istotne, gdyż zaniedbanie tego obszaru może prowadzić do rozwoju bakterii produkujących kwas, który powoli rozpuszcza szkliwo. Skutkuje to powstawaniem próchnicy, która następnie zmusza nas do skorzystania z kosztownych i dość nieprzyjemnych zabiegów w gabinecie dentystycznym. Nie trzeba jednak wielkiego wysiłku, aby zapobiegać tego typu sytuacjom – wystarczy jedynie regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne do stomatologa oraz prawidłowo myć zęby, przynajmniej 2 razy dziennie przez minimum 2 minuty. Jednak na właściwe mycie zębów na wpływ także sama szczoteczka. Dowiedz się, jakie cechy odróżniają od siebie poszczególne modele szczoteczek elektrycznych i wybierz dla siebie najlepsze urządzenie!

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Najskuteczniejsze urządzenia, które w dokładny sposób umyją nasze zęby, to szczoteczki elektryczne. W sklepach znajdziemy ich kilka różnych rodzajów, różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale i parametrami technicznymi. Możemy zdecydować się na zakup szczoteczki rotacyjnej lub sonicznej, jednak która z nich będzie lepsza? Warto w tym celu poznać ich cechy oraz różnice w sposobie ich działania.

Szczoteczki rotacyjne – co musisz o nich wiedzieć?

Jest to bardzo popularny rodzaj szczoteczek elektrycznych. Ich działanie oparte jest na szybkich ruchach rotacyjnych, co w porównaniu ze szczotkami manualnymi, czyni je znacznie skuteczniejszym akcesorium do higieny jamy ustnej. Obrotowa głowica pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni zębów z zalegających osadów, co jest istotne zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie opanowały jeszcze właściwej techniki mycia zębów. Ponadto, korzystanie ze szczoteczki rotacyjnej pomoże zapobiegać rozwojowi próchnicy, poprzez dokładne usuwanie płytki nazębnej. Zaletą tego typu urządzeń są dodatkowe funkcje, poprawiające komfort ich użytkowania. W zależności od konkretnego modelu mogą być to na przykład timer lub specjalnie dedykowane aplikacje.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę rotacyjną?

  • częstotliwość obrotów - im większa jest ich liczba, tym lepszy efekt czyszczący zapewni szczoteczka;

  • ilość trybów pracy - w tym przypadku także większa liczba będzie korzystniejsza;

  • waga oraz pojemność akumulatora – dłużej trzymająca bateria to zdecydowany plus, jednak warto mieć na uwadze wagę szczoteczki, gdyż zbyt duża i ciężka będzie sprawiać dyskomfort podczas jej użytkowania;

  • przydatne funkcje dodatkowe – aplikacja zainstalowana na smartfonie lub timer z pewnością usprawnią mycie zębów i pozwolą wykonywać tą czynność w odpowiedni sposób.

Szczoteczki soniczne – jakie są ich główne zalety?

Szczoteczki soniczne to rodzaj szczoteczek elektrycznych, który zdobywa coraz większą rzeszę fanów w Polsce. Ich zakup w prosty sposób umożliwia polski dystrybutor marki Oclean, która obecnie jest liderem na rynku urządzeń do pielęgnacji jamy ustnej. Szczoteczki soniczne to urządzenia, których włosie porusza się zgodnie z ruchem wymiatającym, co czyni je najbardziej dokładnymi szczoteczkami na rynku. Ich główną zaletą są mikrobąbelki dostające się do trudno dostępnych przestrzeni w jamie ustnej. Fale dźwiękowe generowane przez szczoteczkę wzmacniają działanie pasty do zębów, której składniki aktywne dostarczane są do wszystkich szczelin międzyzębowych. Używanie szczoteczki sonicznej wiąże się z wyjątkowo dokładnym czyszczeniem szkliwa oraz usuwaniem wszelkich zalegających bakterii, co bezpośrednio zapobiega powstawaniu stanów zapalnych oraz próchnicy. Urządzenia te są polecane także przez wielu stomatologów jako najlepsze narzędzie do codziennej profilaktyki, pozwalające zachować higienicznie czyste i zdrowe zęby.

Jakie zalety posiadają szczoteczki soniczne?

  • niezwykle delikatne włosie, które zapobiega podrażnieniom dziąseł;

  • wysoka częstotliwość, sprzyjająca likwidacji bakterii podczas mycia zębów;

  • duża ilość programów czyszczących, w tym wybielający oraz przeznaczony dla wrażliwych dziąseł;

  • funkcje poprawiające komfort użytkowania: timer, kontrola nacisku, aplikacja mobilna;

  • pojemna bateria, umożliwiająca nawet 30 dni pracy bez konieczności ładowania szczoteczki.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz