Kradł ludzkie szczątki również na cmentarzach Warmii i Mazurach

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej w kompleksie leśnym zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież szczątków ludzkich z nekropolii na terenie pomorskiego, ale i warmińsko-mazurskiego.

W związku z kradzieżami szczątków ludzkich, do których dochodziło na pomorskich cmentarzach Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę policjantów, którzy mieli rozwiązać tą sprawę. Efektem ich wielomiesięcznej pracy była wczorajsza realizacja. Około godziny 13:00 policyjni antyterroryści w kompleksie leśnym zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o te kradzieże. 

Mężczyzna w trakcie zatrzymania nie stawiał oporu, natomiast z informacji funkcjonariuszy wynikało, że może być niebezpieczny. Zabezpieczono 9 worków z ludzkimi szczątkami.

Policjanci ustalają związek mężczyzny z innymi kradzieżami, do których dochodziło w innych regionach. Jak ustalono sprawca może być odpowiedzialny za kradzieże szczątków z grobów na Warmii i Mazurach.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz