Dziś jest: 23.04.2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Data dodania: 2021-12-05 08:59

Wysoka wygrana koszykarek z Olsztyna

Zdjęcie ilustracyjne do tekstu / Radość olsztyńskiej ekipy po wygranym spotkaniu

W 12. kolejce I ligi kobiet, KKS Agapit Olsztyn wysoko pokonał  w Jezioranach MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. - Pierwsza połowa to kosmos w naszym wykonaniu. Niesamowita skuteczność, przewaga na zbiórkach, chciałoby się żeby tak było zawsze - mówił po meczu Tomasz Sztąberski, trener KKS-u Agapit Olsztyn.

Po pierwszej połowie KKS Agapit prowadził 59:19! Zanosiło się na pogrom, ale po przerwie olsztyńskie zawodniczki grały już spokojniej i tylko kontrolowały przebieg meczu. Trener Sztąberski słusznie dał grać większej ilości młodym dziewczynom, żeby zbierały doświadczenie na I-ligowych parkietach. Ostatecznie KKS wygrał 92:66 i była to szóste zwycięstwo w tym sezonie.

- Na inaugurację z AZS-em Lubelskim przebieg spotkania był podobny - mówił po meczu Tomasz Sztąberski, trener KKS-u Olsztyn. - Tamto spotkanie o mało nie zakończyło się porażką, teraz nie popełniliśmy już tych błędów. Mimo, że przegraliśmy trzecią i czwartą kwartę, to wynik był pod kontrolą. Młodzież była wprowadzana stopniowo, a nie "na hura" i dlatego gra się wyrównała. Pierwsza połowa to kosmos w naszym wykonaniu. Niesamowita skuteczność, przewaga na zbiórkach, chciałoby się żeby tak było zawsze.

Tomasz Sztąberski, szkoleniowiec KKS-u Agapit Olsztyn

Następne ligowe spotkanie olsztynianki rozegrają w kolejną sobotę. Przeciwnikiem w Aleksandrowie Łódzkim będzie miejscowy UKS Basket SMS. Początek meczu o godzinie 17.

KKS Agapit Olsztyn - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 92:66 (27:7, 32:12, 18:24, 15:23)

KKS Agapit: Chełchowska (11), Sobotka (2), Wawrzyniak (15), Daliga (21), Sztąberska (12), Przeradzka (2), Pałasz (6), Bałdyga (2), Kitkowska (2), Giżyńska (14), Birkos (2), Olechnowicz (3)