Dziś jest: 26.04.2024
Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2020-09-21 11:32

Kortowscy studenci spod siatki oraz koszy przebili się do finałów Mistrzostw Polski

Koszykarze UWM - finaliści AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski. Bardzo dobrze, podczas półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce i koszykówce, reprezentowali swoją uczelnię studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Oba zespoły awansowały do finałów AMP!

Siatkarze swój półfinał mieli w… domu, czyli w kortowskiej hali. Do walki o udział w zawodach finałowych przystąpiło 8 drużyn. Po zmaganiach grupowych (4 zespoły) olsztyńscy studenci odnieśli dwa zwycięstwa - 2:0 (13, 20) z Uniwersytetem Medycznym Łódź i 2:0 (17,15) z Politechniką Warszawską, natomiast 0:2 (-20, -23) ulegli Wyższej Szkole Menedżerskiej Warszawa, zajmując ostatecznie drugie miejsce za WSM z tą samą liczbą dużych punktów. Oznaczało to, że bez względu na wyniki w spotkaniach play-off decydujących o kolejności czołowej czwórki, już mieli zagwarantowany udział w finale tych mistrzostw. W tej drugiej fazie rywalizacji spisali się jeszcze lepiej niż w grupowej. W półfinale olsztyńskiego turnieju pokonali 2:0 (17, 19) Uniwersytet Łódzki, a w finale też do zera (21, 14) ograli Uniwersytet Warszawski.

W drużynie gospodarzy wystąpił siatkarz Indykpolu AZS Ciunajtis. Olsztyński zespół prowadził do boju grający trener Grzegorz Krzan oraz Andrzej Grygorowicz. Pozostali siatkarze UWM: Oliwier Kubacki, Hubert Lasecki, Arseni Rakhanov, Krystian Wojtkiewicz, Tomasz Narkun, Mateusz Olbryś, Marek Kurmin, Michał Bajor i Dawid Śliwiński.

Siatkarze UWM finalistami AMP,

Dobre wieści napłynęły też z Warszawy, gdzie odbywały się półfinałowe zmagania koszykarzy. Podopieczni trenera Tomasza Małka trafili do grupy, w której grali z reprezentacyjnymi zespołami: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Marii Curie-Składowskiej Lublin, Łazarskiego Warszawa i Uniwersytetu Warszawskiego. Z tym pierwszym zespołem wygrali 64:48, z drugim przegrali 47:78, trzeciemu ulegli 47:60, a z czwartym wygrali 63:43 i zajęli trzecie miejsce. W walce o piąte miejsce, gwarantujące awans do finałów, zmierzyli się z Politechniką Warszawską. Pokonali 59:38 kandydatów na inżynierów i za miesiąc, po dziesięcioletniej przerwie znów powalczą (w Łodzi) o medale AMP.