Kortowiada 2019. Organizatorzy ogłosili kolejnych artystów!

Kortowiada 2019. Organizatorzy ogłosili kolejnych artystów!
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Samorząd studencki podał kolejnych artystów, którzy zaprezentują się na Górce Kortowskiej podczas Kortowiady. Do Maryli Rodowicz, CLEO czy zespołu Wilki dołączają Organek oraz grupa Tabu.

Znamy kolejne gwiazdy Kortowiady. Tym razem fani rocka mogą być zadowoleni, bo na Górce Kortowskiej w piątek zagra zespół Tabu, a w sobotę Organek.

Tabu pochodzi z Wodzisławia Śląskiego. Powstał w 2003 r. Grupa ma na koncie cztery oficjalne płyty. W 2014 r. podczas Przystanku Woodstock muzycy zostali nagrodzeni Złotym Bączkiem w kategorii Sceny Folkowej.

Tomasz Organek swój zespół założył w 2013 r. w Toruniu. Artyści nagrali dwa albumy, oba pokryły się platyną. Pierwszy z nich, zatytułowany ”Głupi”, dotarł do siódmego miejsca polskiej listy przebojów OLiS. W 2015 r. Organek był nominowany do Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Rock.

Wcześniej organizatorzy zdradzili, że w tym roku w Kortowie zagrają m.in. Maryla Rodowicz, Sławomir, Wilki, CLEO czy Grubson.

Kortowiada odbędzie się w dniach 15-19 maja. Obecnie trwa sprzedaż drugiej puli biletów. Cena normalnego karnetu to 40 zł, a ulgowego, dla studentów UWM - 20 zł. Natomiast za bilety jednodniowe trzeba zapłacić 30 zł (normalne) lub 15 zł (dla studentów UWM). Koncerty na plaży kortowskiej pozostają bezpłatne. Bilety można nabyć na stronie eBilet.pl.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Grzegorz Olsztyn 2019-04-04 13:04:33 213.184.*.*
    Niestety ta impreza z roku na rok podaje się prawom komercji. To już nie jest kulturalne i spontaniczne święto społeczności studenckiej. Zmieniły się czasy, zmieniła się mentalność studentów. Podczas moich czasów studenckich grane były filmy w kinie pod chmurką, występowały top kabarety. Dziś prym wiodą techno i disco polo. Mimo wszystko życzę wspaniałej zabawy.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • ertfyguhjk 2019-04-02 20:55:21 77.111.*.*
    Bojkotuję kortowiade, która straciła misję. Ostatnia kortowiada była rok temu. Co powie Rektor na zakończeenie kortowiady? "Dziękuję wszystkim, którzy zapłacili za bilety?"
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść