Koronawirus. Wszedł do olsztyńskiego sklepu bez maseczki, bo... miał pieniądze na mandat

Koronawirus. Wszedł do olsztyńskiego sklepu bez maseczki, bo... miał pieniądze na mandat
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

26-latek z Olsztyna wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem za to, że wszedł do jednego ze sklepów budowlanych bez maseczki i nie reagował na polecenia obsługi, która prosiła, aby ten zasłonił usta i nos. Na miejscu zjawiła się policja. Mężczyzna w wulgarny sposób oznajmił, że nie nałoży maseczki, bo... ma pieniądze na mandat.

Przypomnijmy, od soboty, 10 października, w całej Polsce obowiązuje żółta strefa. To wiąże się z obowiązkiem zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Jednak nie każdy stosuje się do wprowadzonych restrykcji, czego przykładem jest wczorajsza interwencja policji.

26-latek wszedł do jednego z marketów budowlanych w Olsztynie bez maseczki. Pracownik ochrony kilkukrotnie prosił go, aby ten zasłonił usta i nos lub opuścił sklep, jednak bezskutecznie. W związku z tym na miejsce przyjechali policjanci.

Funkcjonariusze pouczyli go o obowiązujących przepisach, o tym, że swoim zachowaniem naraża inne osoby na możliwość zarażenia się Covid-19 oraz o konsekwencjach, jakie mogą go spotkać. Jednak 26-latek był nieugięty i nie wykonywał poleceń stróżów prawa, choć maseczkę miał zawieszoną na szyi.

Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania, był wulgarny. Dodatkowo oznajmił, że ma pieniądze na mandat.

- Postawa 26-latka jednoznacznie wskazywała, że młody mężczyzna nie troszczył się ani o własne zdrowie, ani zdrowie innych osób, z których część przechodząc w pobliżu, spoglądała z niedowierzaniem na poczynania młodego człowieka – poinformował Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Wkrótce funkcjonariusze skierują wniosek do sądu o ukaranie. Mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się z niestosowania się do reżimu sanitarnego oraz z używania słów wulgarnych w miejscu publicznym. Za nienoszenie maseczki w miejscu publicznym można otrzymać mandat w wysokości 500 zł.

***

Kontrowersyjna interwencja policjantki w Giżycku. Wszystko przez brak maseczki [WIDEO]

Setki wniosków o ukaranie trafiło do warmińsko-mazurskich sądów. Powodem jest brak maseczek

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • srak 2020-10-15 10:59:12 31.60.*.*
  niedługo obsrane pampersy bedą wam kazać nosić na pyskach bo kabalistyczny pan tak chce
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • ktoś 2020-10-15 10:31:20 176.221.*.*
  NIE MA PRAWNEGO OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZKI PRZEZ ZDROWE OSOBY - taki nakaz dotyczy tylko osób chorych i podejrzanych o bycie chorym !!! Takie są fakty !!! To że powinniśmy nosić maseczki by się nie zarazić lub nie zarażać innych to już co innego - tu pojawia się nasza moralna odpowiedzialność za innych. Niech policjanci się cieszą, że 26-latek nie poszedł do prokuratury i nie złożył doniesienia o bezprawne działanie funkcjonariuszy - bo prawda jest taka, że ich działania (policji) w świetle obowiązujących przepisów są bezprawne i powinny być ścigane z urzędu przez prokratora.
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść
 • do tyle 2020-10-14 20:08:16 46.186.*.*
  Ale teoria naukowa rodem z konfederacji podaj tytuły naukowe i nazwiska oraz badania jakie przeprowadzili tych naukowców,pewnie budowlaniec Ziemba który wszystko leczy wit.c i wodą i nie wypowiadaj się o terrorze w czasie wojny bo gówno wiesz na ten temat,oj psychiatra się kłania
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść
 • tyle 2020-10-14 17:30:37 88.156.*.*
  i dobrze zrobił, nakaz noszenia tych szmat na twarzy jest bezprawny, lekarze i naukowcy mówią jednoznacznie, że te szmaty tylko szkodzą, a nie pomagają. to co wyprawiają politycy to skandal zabierają nam wolność nasyłają na nas bezprawnie policje. nakaz noszeni masek to temat zastępczy teraz wszyscy się o to kłócą tak jak jak wcześniej szczuli zwolenników peło na zwolenników pisu i odwrotnie, to teraz szczują nas na siebie z powodu masek. nie dajcie się w to wkręcać. ciągle gada się o tych maskach a ni o tym, że obecni politycy zadłużyli kraj i gospodarka pada, a te barany jeszcze dojeżdżają Polaków i ich firmy wprowadzając zamknięcia. nie ma tez już rozmów o kulejącej służbie zdrowie, nie ma rozmów o podwyżkach dla personelu medycznego. strajki wszystkich grup społecznych politycy torpedują wprowadzając zakazy i nakazy. po co zrobili profilaktycznie strefy żółte w strefach zielonych , gdzie nie było zachorowań po, to by storpedować strajki, by powstrzymać protesty grup społecznych, które są przeciwko bezprawnych obostrzeniach. obecni politycy rządzą jak gubernatorzy w czasie 2 wojny światowej terroryzują obywateli Polski. to skandal co dzieje sie w Polsce politycy umęczyli juz Polaków tak, że każdy ma ich dosyć, boja się, że ich rozliczymy stąd te bezprawne nakazy. za chwilę wprowadzą stan wyjątkowy i będą nas z domów wyciągać za każdą próbę obronę wolności. A tak przy okazji to nasz premier jak i inni wielcy tego świata to leczą się tlenoterapią , a nie respiratorami, które rozrywają im płuca , tak jak zwykłemu kowalskiemu.
  Odpowiedz Oceń: 11 29 Zgłoś treść
 • Ja 2020-10-14 17:26:20 88.156.*.*
  Reżim 😆😆😆
  Odpowiedz Oceń: 4 10 Zgłoś treść
 • Elo 2020-10-14 17:15:38 178.235.*.*
  Brawo jebać bezprawie. Narażają innych to szelmy które każą nosić kagańce.
  Odpowiedz Oceń: 7 19 Zgłoś treść
 • olka 2020-10-14 17:08:49 46.186.*.*
  Panisko przyszło do sklepu
  Odpowiedz Oceń: 16 13 Zgłoś treść