Koronawirus. Wiemy, kiedy zostaną otwarte przedszkola i żłobki w Olsztynie

Koronawirus. Wiemy, kiedy zostaną otwarte przedszkola i żłobki w Olsztynie
Od poniedziałku, 18 maja, miejskie żłobki i przedszkola zostaną otwarte
Fot. Pixabay.com

Zgodnie z rozporządzeniem rządu przedszkola i żłobki mogły zostać otwarte od 6 maja. Jednak pod koniec kwietnia władze Olsztyna podjęły decyzję, że placówki miejskie zostaną dalej zamknięte. Wiemy już, kiedy zostaną ostatecznie uruchomione.

Na początku maja informowalismy o tym, że olsztyńskie żłobki i przedszkola ciągle pozostaną zamknięte, mimo że decyzją rządu placówki tego typu mogły ruszyć już od 6 maja. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wówczas powiedział, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów nie uruchomi jednostek oświatowych i opiekuńczych.

Dziś już znamy ostateczną datę ich otwarcia. Piotr Grzymowicz podjął decyzję, że wszystkie żłobki i przedszkola miejske ruszą od poniedziałku, 18 maja, jednak z zachowaniem restrykcyjnych zasad sanitarnych.

Zarządzenia zostaną opublikowane jeszcze dziś w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Olsztyna. Szczegółowe informacje na temat funkcjonaowania żłobków i przedszkoli rodzice uzyskają bezpośrednio w danej placówce.

Przypomnijmy, że zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do placówki opiekuńczej, został przedłużony do 24 maja.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz