Koronawirus. Urząd skarbowy w Olsztynie wprowadza zmiany w rozliczeniach podatków

Koronawirus. Urząd skarbowy w Olsztynie wprowadza zmiany w rozliczeniach podatków
Olsztyńskie urzędy zalecają kontakt internetowy
Fot. Pixabay.com

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19 wszystkie urzędy w regionie ograniczyły wizyty w swoich placówkach i zachęcają interesantów do kontaktu internetowego. Urząd skarbowy wprowadził również zmiany w rozliczeniach podatkowych.

Koronawirus szybko się rozprzestrzenia. Dziś Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zachorowań na Covid-19. W Polsce jest już 61 chorych. W Ostródzie leczone są 4 osoby.

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie szkoły, uniwersytety, przedszkola czy kina i teatry zostały zamknięte. Podobne działania podejmują urzędy, które proszą o ograniczenie wizyt w placówkach, mimo że są czynne. Zamiast tego zalecają kontakt internetowy. W Olsztynie na taki krok zdecydowały się m.in. urzędy: miasta i wojewódzki, Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, starostwo powiatowe, urząd marszałkowski, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, prokuratury czy sądy.

Dziś Warmińsko-Mazurski Urząd Skarbowy w Olsztynie także ograniczył wizyty. Urzędnicy zaproponowali także dwa sposoby na złożenie deklaracji podatkowych. Jedną z nich są formularze online, inną – wrzucenie formularzy do urn.

PODATKI BĘDZIESZ MÓGŁ ROZLICZYĆ NA 2 SPOSOBY

- On-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP

- W urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.

Ograniczenie dostępu potrwa do 27 marca.

Podobne rozwiązanie zaproponował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W placówkach Zakładu pojawiły się skrzynki, w których można zostawić dokumenty i wnioski, by nie narażać się na bliski kontakt z innymi osobami. Informujemy też, że w dwa najbliższe poniedziałki (16 i 23 marca) obsługa w placówkach ZUS będzie skrócona do godz. 15.00

- czytamy w komunikacie.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Podatnik 2020-03-30 10:56:53 88.156.*.*
  NIE MOŻNA SIĘ DODZWONIĆ !!!
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • R.O. 2020-03-17 00:21:27 83.6.*.*
  Proponuję przełożyć terminy płatności podatków rocznych. To pozwoli (częściowo chociaż) reanimować płynność przedsiębiorców.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Podatnik 2020-03-15 12:17:28 5.173.*.*
  Powinni przenieść wszelkie rozliczenia na po aferze z korona aby ppmuc przedsiebiorcom
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Podatnik 2020-03-15 09:27:24 83.5.*.*
  Szkoda tylko że Urząd skarbowy nie odbiera telefonów. Można sobie dzwonić przez cały dzień i nikt nie raczy podnieść słuchawki....przez telefon raczej się nie zarazi a podatnik uzyska informacje bez wychodzenia z domu
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść