Koronawirus. Przesunięcie daty otwarcie hotelu w centrum z uwagi na Covid-19

Koronawirus. Przesunięcie daty otwarcie hotelu w centrum z uwagi na Covid-19
Wizualizacja budynku Centaurusa, w którym powstaje hotel
Fot. Materiał prasowy

Hotel Hampton by Hilton zlokalizowany w zachodnim skrzydle Centaurusa miał być oficjalnie otwarty wiosną tego roku, jednakże z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, postanowiono przenieść tę uroczystość na jesień.

W ostatnim czasie w Olsztynie zamknęły się lub zamkną dwa hotele, o czym pisaliśmy w artykułach: „Pierwszy hotel w Olsztynie zostanie zamknięty z powodu koronawirusa” oraz „Jeden z lepszych olsztyńskich hoteli zostanie sprzedany”.

Jednak w dobie pandemii Covid-19 nie wszyscy hotelarze muszą martwić się o swój byt. Już niedługo działalność rozpocznie obiekt w centrum miasta. Chodzi o hotel popularnej sieci Hampton by Hilton w Centaurusie. Nie znamy jeszcze daty otwarcia, ale ze wstępnych informacji wynika, że nastąpi to na przełomie listopada i grudnia.

– Planowaliśmy jego otwarcie na wiosnę tego roku, jednak obecna sytuacja wymusiła konieczność przesunięcia otwarcia obiektu na koniec roku – powiedziała w rozmowie z nami Barbara Pawliczuk, menedżer sprzedaży i marketingu sieci Hampton by Hilton.

Pawliczuk dodała, że sieć wprowadziła szereg specjalnych procedur po to, aby goście mogli czuć się bezpiecznie w dobie pandemii.

W dodatku hotel zmienił politykę związaną z dokonywaniem rezerwacji, co w praktyce oznacza niemal bezkosztowe przesunięcie terminu przyjazdu lub dokonanie anulacji rezerwacji na 24 godziny przed przyjazdem – ta opcja jest bezpłatna.

– Liczymy na to, że także dzięki temu przyjazdów turystów i gości biznesowych będzie u nas coraz więcej, a nadchodzący rok pomimo niepewności „zdrowotnej” okaże się dla nas pomyślny. Wierzymy, że potrzeba podróżowania nie zaniknie, a jako aktywny uczestnik rynku oferując usługę hotelową, przyczyniamy się do odbudowania popytu. Upewnia nas w tym fakt, że goście indywidualni, a także grupy turystów z zagranicy dokonują już rezerwacji na 2021 rok – wyjaśniła Barbara Pawliczuk.

Hotel Hampton by Hilton Olsztyn powstaje w samym centrum miasta, w kompleksie Centaurus. Obiekt będzie posiadać 105 pokoi o wysokim standardzie, wyposażonych w wygodne łóżka, lodówki, żelazka i deski do prasowania, sejfy, zestawy do parzenia kawy i herbaty oraz 55-calowe telewizory HD.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • nie to 2020-12-14 09:23:08 81.190.*.*
  Czytam i oglądam info o nowym hotelu ***w Olsztynie i wrażenie jest jedno....bedzie to HOTEL tzw. "ą, ę przez bubułkę" NABZDYCZONY dla nowobogackic. Nieprzyjazny raczej ALE DLA SNOBÓW . Szybko zbankrutują bo nie wzbudzaja checi owiedzin i zatrzymania sie w nim bowiem juz na starcie odstraszaja swoją WZDĘTĄ reklamą i polityką OFERT dla snobów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • op 2020-10-16 00:20:33 176.221.*.*
  Powinni zbudować jeszcze kilka takich budynków. Wprowadzają do miasta nową jakość, znakomity design- i są świetna wizytówka miasta
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • w3erftg 2020-10-13 10:19:49 77.111.*.*
  Powinni zburzyć ten budynek. Zniszczono harmonię miasta.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 25
 • Ogorek Konserwowy Z Cukinia 2020-10-13 09:50:00 5.173.*.*
  Napis Hilton na Centaurusie jest widoczny. A gdzie jest napis ,,Centaurus,,?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 5