Koronawirus. Ograniczono sprawy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie

Koronawirus. Ograniczono sprawy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie
Sąd Okręgowy w Olsztynie ogranicza rozprawy
Fot. Sąd Okręgowy w Olsztynie

Sąd Okręgowy w Olsztynie poinformował, że ogranicza wokandy. Dodatkowo przy wejściu do budynku wszyscy pracownicy oraz interesanci będą poddani pomiarowi temperatury.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia sądu. TUTAJ można zapoznać się z zarządzeniem prezesa i dyrektora Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Szanowni Państwo!

W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2  tzw. koronawirusa, w trosce o zdrowie interesantów i  pracowników Sądu uprzejmie prosimy, aby w przypadku braku konieczności osobistego stawiennictwa w sądzie (np. udział w wokandzie) korzystać z innych dostępnych form kontaktu z sądem np. kontakt telefoniczny, za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jeśli osoba wezwana na rozprawę (np. strona postępowania, pełnomocnik, obrońca, świadek), wróciła z kraju/rejonu uznanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego za szczególnie niebezpieczny lub miała kontakt z osobą, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem, prosimy o niezwłoczne przekazanie tej informacji telefonicznie, bądź drogą mailową do wydziału właściwego ze względu na zarejestrowanie sprawy (numery telefonów oraz adresy mailowe wydziałów dostępne są w zakładce struktura organizacyjna) lub pracownikowi Biura Obsługi Interesantów (tel. 89 521 61 84, boi@olsztyn.so.gov.pl).

Informacja powinna zawierać: sygnaturę sprawy, imię i nazwisko osoby wezwanej, status w sprawie, kontaktowy numer telefonu albo adres mailowy oraz termin rozprawy, na który została wezwana.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Obywatel 2020-03-13 12:10:45 81.15.*.*
    Proszę o zwrócenie uwagi na urzędy komunikacji, wydziały komunikacji w Polsce, tak bardzo oblegane od kilku tygodni przez nas (wprowadzenie kar za nieprzerejestrowanie pojazdu itp.). Ile osób w kolejkach? A co trzecia osoba do rejestracji pojazdu z zagranicy (Włochy, Niemcy) co jak razem z pojazdem przywiezie wirusa? Ktoś o tym myśli? Przecież to teraz może być wielkie źródło rozprzestrzenienia choroby!!! Czy coś robi się w tym kierunku żeby temu zapobiec? Czy mają tam środki do dezynfekcji? Nie mówię, że trzeba całkowicie zakazać sprowadzania aut czy zamykać urzędy, ale środki ostrożności już dawno powinny być tam wprowadzone, są??!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • gramar 2020-03-12 18:24:05 95.160.*.*
    Każdy powód jest dobry dla naszych nie-sądów! Dno.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1