Koronawirus. Coraz więcej odwołanych imprez w Olsztynie

Koronawirus. Coraz więcej odwołanych imprez w Olsztynie
W Olsztynie jest coraz więcej odwołanych imprez, także sportowych
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W związku z epidemią koronawirusa rząd wprowadził liczne obostrzenia. Dzięki szybko podjętym działaniom, w Polsce liczba zachorowań na Covid-19 jest stosunkowo mała, zwłaszcza na tle krajów o zbliżonej liczbie ludności. Jednakże w związku z ograniczeniami ucierpiały różne dziedziny życia, w tym sport czy kultura.

Odwołano lub przeniesiono wiele imprez masowych. I tak Kortowiada odbędzie się w formie on-line, o czym pisaliśmy w artykule pt. „Kortowiada jednak się odbędzie, ale w innej formie. Czego możemy się spodziewać?”. Organizatorzy już w piątek zapraszają przed komputery, aby wspólnie przeżywać paradę, po raz pierwszy, i mamy nadzieję, że ostatni, on-line.

Jednakże w ostatnich dniach dotarły do nas kolejne smutne informacje.

W artykule „Koronawirus pokonał kolejną imprezę. Największy festiwal disco polo nie odbędzie się!” opisaliśmy, że tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej zostanie przełożona na przyszły rok. Organizatorzy oświadczyli, że nie są w stanie wdrożyć odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

Nie odbędzie się także bitwa pod Grunwaldem, o czym pisaliśmy w tekście pt. „Koronawirus. Nie będzie inscenizacji bitwy pod Grunwaldem!”.

Niestety to nie koniec. Pewne jest to, że nie odbędzie się Bieg Świętojański. Impreza debiutowała w zeszłym roku. Mimo, że rozpoczęła się w nocy, to chętnych nie brakowało. W tym roku jej 2. edycja miała odbyć się 20 czerwca, ale zrezygnowano z tego przedsięwzięcia.

– Wciąż natomiast mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się podczas XVIII Biegu Jakubowego. W pierwotnej wersji miał on się odbyć 26 kwietnia, nowa data to 23 sierpnia. Jesteśmy pełni nadziei, że tak się stanie – zauważył Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W lipcu nie odbędą się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu. Wiadomo również, że pod koniec maja nie dojdzie do rozpoczęcia Elemental Tri Series (triathlon).

– Nie ma natomiast ostatecznej decyzji co do Pucharu Europy w triathlonie. Nowy, zaproponowany przez Europejską Unię Triathlonu termin to 22 sierpnia. W zawodach miałoby wystartować tylko 50 zawodników z czołówki listy rankingowej – dodał Zbigniew Szymula.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz