Koronawirus. Nie będzie inscenizacji bitwy pod Grunwaldem!

Koronawirus. Nie będzie inscenizacji bitwy pod Grunwaldem!
W tym roku inscenizacja bitwy pod Grunwaldem nie odbędzie się
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Epidemia koronawirusa wygrała z kolejną wielką imprezą regionu. Dziś (21 maja) organizatorzy inscenizacji bitwy pod Grunwaldem poinformowali, że w tym roku wydarzenie się nie odbędzie.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że największy festiwal disco polo został przełożony na następny rok. Więcej: Koronawirus pokonał kolejną imprezę. Największy festiwal disco polo nie odbędzie się!.

Dziś okazuje się, że pandemia Covid-19 pokonała kolejne ważne wydarzenie w regionie. Chodzi o Dni Grunwaldu i inscenizację bitwy. Przedstawiciele Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, którzy są głównym organizatorem imprezy, poinformowali, że ze względu o troskę mieszkańców regionu i gości odwiedzających województwo warmińsko-mazurskie, wydarzenie się nie odbędzie.

Jest nam tym bardziej przykro, że tegoroczna edycja miała mieć charakter wyjątkowy, ze względu na okrągłą, 610. rocznicę pamiętnej bitwy. Bezpieczeństwo i zdrowie Polek i Polaków, turystów oraz uczestników inscenizacji z kraju i ze świata jest jednak najważniejsze.

Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkamy się w przyszłym roku, tym bardziej spragnieni bitewnego chrzęstu zbroi oraz przepięknej lekcji patriotyzmu, której w tym historycznym miejscu doświadczaliśmy niezmiennie od 23 lat

- czytamy w komunikacie.

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem co roku przyciąga rzesze turystów z kraju i z zagranicy. W programie, oprócz samej rekonstrukcji bitwy, można było znaleźć turnieje rycerskie, mistrzostwa w piłce średniowiecznej czy występy muzyczne. W tym roku obchodzimy 610. rocznicę bitwy.

Szanowni Państwo! W trosce o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz...

Opublikowany przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Czwartek, 21 maja 2020

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Razem 2020-05-21 15:47:04 37.47.*.*
    Całe szczęście, żenada.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3