Kontrabanda na granicy z Rosją. Udaremniono przemyt niemal 24 tys. sztuk ''lewych'' papierosów [ZDJĘCIA]

Kontrabanda na granicy z Rosją. Udaremniono przemyt niemal 24 tys. sztuk ''lewych'' papierosów [ZDJĘCIA]
Akcja służb w Bezladach
Fot. KAS Olsztyn

W ciągu niespełna tygodnia warmińsko-mazurscy pracownicy KAS zajęli prawie 24 tys. sztuk nielegalnych papierosów na granicy z obwodem kaliningradzkim. W akcji pomógł pies.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Warmii i Mazur w ciągu niespełna tygodnia zajęli niemal 24 tys. sztuk nielegalnych papierosów na granicy z obwodem kaliningradzkim.

- Na przejściu granicznym w Bezledach mundurowi ujawnili kontrabandę w rosyjskim samochodzie ciężarowym. Do kontroli pojazdu użyto urządzenia RTG, którego obraz wskazywał nieprawidłowości. W ujawnieniu pomógł pies służbowy Zoya, wskazując elementy konstrukcyjne, w których ukryte były papierosy. Łącznie w pojeździe zabezpieczono 10,6 tys. sztuk papierosów. Ponadto w zbiorniku samochodu funkcjonariusze ujawnili 43 litry oleju napędowego, ponad dozwoloną normę przywozową. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono 10 tys. zł w gotówce – informuje Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Z kolei w poniedziałek, 1 marca, podczas nocnej zmiany funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Grzechotkach skierowali do kontroli z wykorzystaniem skanera RTG pojazd na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Częściowe zaćmienie obrazu wskazywało, że w ciężarówce może być ukryta kontrabanda. Okazało się, że pod kabiną na silniku, w blokadach pod koła oraz w kabinie kierowcy znajdowały się „lewe” papierosy. Ujawniono 13 tys. sztuk.

W obu przypadkach wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Mła 2021-03-03 21:48:58 46.186.*.*
    Funkcjonariusze KAS, nie pracownicy!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • G. 2021-03-03 16:50:21 5.184.*.*
    Banda kontra kto??
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0