Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2023-07-18 14:03

Redakcja

Konkurs Anioły Rzemiosła. Szansa dla lokalnych twórców rękodzieła artystycznego

Konkurs Anioły Rzemiosła. Szansa dla lokalnych twórców rękodzieła artystycznego
Konkurs Anioły Rzemiosła
Fot. Materiał Partnera

Anioły Rzemiosła to ważna inicjatywa, która wspiera utalentowanych polskich twórców rękodzieła artystycznego w Polsce. Celem Konkursu jest ufundowanie trzem najbardziej utalentowanym artystom rocznego stypendium na dalszą edukację i rozwój.

reklama

Pomysłodawczynią projektu jest Izabela Łapińska – projektantka mody, która od lat współpracuje z polskimi artystami rzemiosła. Artystka od początku swojej kariery kultywuje w swoich projektach niepowtarzalne wzornictwo oraz najlepsze rzemiosło. Ręcznie wykonane detale, koronki, hafty – to cechy charakterystyczne projektów Izabeli Łapińskiej.

Konkurs trwa od 1 lipca do 10 września 2023 roku. Nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach:

  1. Haft, koronkarstwo, szydełkowanie

  2. Złotnictwo, jubilerstwo, biżuteria.

  3. Ceramika artystyczna.

Trzech Laureatów otrzyma roczne stypendium na rozwój kariery oraz edukację - w wysokości 60 tysięcy złotych dla każdego z twórców. Stypendia dla artystów wręczone zostaną na Gali w Królewskiej Galerii Rzeźby w Łazienkach Królewskich w Warszawie dnia 5 października 2023 roku.

Ponadto, Kapituła Jury Konkursu 15 września wyłoni z nadesłanych zgłoszeń 15 prac artystów, które zostaną zaprezentowane w tym dniu na wystawie w Królewskiej Galerii Rzeźby.

W Jury Konkursu zasiadają wybitne osoby ze świata kultury oraz artyści: Dyrektor Muzeum Łazienek Królewskich Marianna Otmianowska, malarz Stanisław Baj, uznany plakacista Rafał Olbiński, rzeźbiarz Tomasz Górnicki, fotograf Robert Wolański.

* * *

Zapraszamy do wzięcia udziały w Konkursie. Więcej informacji na stronie: www.aniolyrzemiosla.eu

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl