To koniec legendarnych klubów w Olsztynie? Poszukiwany nowy właściciel

To koniec legendarnych klubów w Olsztynie? Poszukiwany nowy właściciel
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W internecie pojawiło się ogłoszenie, w którym możemy przeczytać, że legendarny lokal w centrum miasta szuka nowego właściciela. Sarmata Pub, bo o nim mowa, wkrótce może zniknąć z mapy Olsztyna. Podobny los może spotkać klub Nowy Andergrant.

Nowy Andergrant i Sarmata - los obu klubów stoi pod znakiem zapytania. W internecie pojawiło się ogłoszenie, w którym możemy przeczytać, że lokale usytuowane przy ul. M. Skłodowskiej-Curie i przy ul. Kołobrzeskiej, szukają nowego właściciela. Teraz jest nim Mariusz Balak.

Okazuje się, że obecny właściciel nie jest w stanie prowadzić dalej dwóch klubów. Powodem są problemy zdrowotne.

Odstąpię lokal "Sarmata Pub" w centrum Olsztyna. Nie jestem w stanie zajmować się interesem ze względów zdrowotnych.

- czytamy w ogłoszeniu.

Ogłoszenie o podobnej treści dotyczy także klubu Nowy Andergrant. Cenę za odstąpienie jednego lokalu wyznaczono na 35 tys. zł.

Przypomnijmy, Nowy Andergrant miał zostać zamknięty po tym, gdy po kontroli straż pożarna i inspekcja nadzoru budowlanego nie wyraziły zgody na dalsze organizowanie imprez. Wszystko przez przepisy, zgodnie z którymi lokal podziemny może pomieścić tylko 100 osób, a olsztyński klub ma miejsca dla około 300-400 osób. Pomoc Balakowi oferował m.in. Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie oraz Witold Młynarczyk, właściciel lokali Qźnia Muzycznych Klimatów, Gratka Pub i Moja Bawaria. Więcej w tym temacie pisaliśmy w artykule: ''Niech moc muzycznego braterstwa wygra z absurdem miasta''. Nowy Andergrant staje przed nową szansą.

Czy to koniec dwóch legendarnych klubów koncertowych? Przyszłość pokaże, czy znajdzie się nowy właściciel, który będzie w stanie poprowadzić lokale.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • LadyDi 2019-09-30 21:26:13 88.156.*.*
  Pewna epoka w mieście się kończy... Wątpię żeby ktoś zapełnił tę pustkę...
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • dasda 2019-09-30 15:58:46 213.184.*.*
  klub sarmata to nie glupi interes - jesli ktoś by zrobił tam coś jak Luzak za czasów studenckich czyli knajpa dla metali i rockowców to czemu nie - na bank znalazłby wlasciciela.
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść
 • kalafior 2019-09-30 14:15:32 157.25.*.*
  Olsztyn smutne jak pizda miasto
  Odpowiedz Oceń: 16 3 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-09-30 13:46:02 37.47.*.*
  Co wart jest klub, który urzędnicy mają zaraz zamknąć?
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść