''Niech moc muzycznego braterstwa wygra z absurdem miasta''. Nowy Andergrant staje przed nową szansą

''Niech moc muzycznego braterstwa wygra z absurdem miasta''. Nowy Andergrant staje przed nową szansą
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wracamy do sprawy klubu Nowy Andergrant, którego funkcjonowanie stoi pod znakiem zapytania. Okazuje się, że jest szansa, że lokal będzie dalej czynny, bo właściciel, Mariusz Balak nie zamierza się poddać.

Tajemniczy komunikat opublikował na Facebooku Witold Młynarczyk, właściciel lokali Qźnia Muzycznych Klimatów, Gratka Pub i Moja Bawaria.

- To nie koniec Andergrant’u my się nie poddajemy. Będzie za niedługo petarda w mieście „betonu” - oznajmia w poście Witold Młynarczyk.

W mediach społecznościowych zawrzało. Pod postem jest wiele przychylnych komentarzy. Pojawia się nawet opinia, że Nowy Andergrant miałby znaleźć swoją siedzibę w dawnej siedzibie klubu Come-In.

- To jednak nie prawda, że mok, teatr i biblioteki biorą KOMINa. To super z waszej strony, bo już ponoć miał tam powstać prężnie działający klub seniora.Pamiętne moje stare czasy jak jeszcze grała REPUBLIKA. Chłopaki dawajta ożywcie tą budę – pisze jeden z internautów.

- Panowie....wierzę, że Wam się uda i liczę na wyższe gaże dla musicians..Ale, ale...słyszałem, że w Mieście będzie kilka petard z początkiem sezonu 2019/20. Ściski – uważa inny użytkownik Facebooka.

- Trzymam kciuki chłopcy,i powiedzenia – dodaje kolejny internauta (pisownia oryginalna wszystkich komentarzy).

Przypomnijmy, Nowy Andergrant miał zostać zamknięty po tym, jak po kontroli straż pożarna i inspekcja budowlana nie wyraziły zgody na dalsze funkcjonowanie klubu. Zgodnie z przepisami, lokal podziemny może pomieścić tylko 100 osób, a w Andergrancie było miejsce dla ponad 300 osób. Od tamtej pory właściciel, Mariusz Balak próbuje uratować swój klub przed zamknięciem. Pomoc w tej kwestii zadeklarował również Mariusz Sieniewicz, właściciel Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

- Mariusz, jeśli mógłbym być w czymś pomocny, ja lub MOK Olsztyn daj znać. Jesteśmy do dyspozycji. Trzymamy kciuki za Twoją i Anderową przyszłość! - napisał Sieniewicz.

Mariusz Balak i Witold Młynarczyk dwie dusze tworzące wydarzenia muzyczne w Olsztynie. To nie koniec Andergrant’u my...

Opublikowany przez Witold Młynarczyk Wtorek, 9 lipca 2019

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • mm2 2019-07-11 07:56:14 79.184.*.*
  biadolenie tylko że urzędnicy źli bo takie decyzje wydają. i słusznie. nie tak dawno cała Polska żyła tragedią w Koszalinie gdzie tyle młodych osób straciło życie w lokalu z zagadkami. tam i właściciel dostał po tyłku, strażak i jeszcze inni urzędnicy że pozwolili na coś takiego. wyobraźcie sobie że jest koncert, 300 osób (pewnie trochę podpitych) i nagle wybucha pożar. nieszczęśliwie ginie 60 osób, część w ogniu część stratowana. do kogo byłaby wtedy pretensja? ciekawe czy tak chętnie byście właściciela wspierali czy chętnie powiesili go na pierwszym lepszym drzewie. a drugą pretensje mielibyście do urzędników bo wiedzieli o problemie ale pozwolili na działanie lokalu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 2
 • czytelnik 2019-07-10 22:24:05 88.156.*.*
  Tekst... o niczym. Tylko kliki się liczą? Coś więcej niż wpis z FB?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Młoda 2019-07-10 18:39:07 37.47.*.*
  Jeszcze nie zburzono Come-In a już przeprowadzono do wirtualnego obiektu: MOK, Teatr Lalek i Nowy Andergrant. Co jeszcze tam Grzymowicz przeniesie? To absurd co się w kulturze wyprawia. Proponuję że jak już za 5 lat powstanie ( o ile powstanie) coś co chcą nazwać szumnie CENTRUM KULTURY to niech z trzech wyżej wymienionych placówek wyruszy procesja. Na czele tej z MOK-u niech niosą obraz orła z genitaliami. Na czele tej z Teatru Lalek kukłę... wiemy kogo. Ta z Nowego A'ndergrantu niech wiezie na taczce kawał betonu. Niech wszyscy spotkają się pod ratuszem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 4
 • jk1978 2019-07-10 17:42:15 82.139.*.*
  ja nic nie mam do tego klubu ale teksty że to wina miasta, straży pozarnej itp śmieszą mnie. gdyby tragedia sie stała to czyja wina była by? pisalibyscie wtedy ze miasto nie zrobiło nic by uniknac tragedii. jak miasto nie bierze odpowiedzialnosci za ludzkie zycie w razie tragedii i dlatego kazde zamknac klub lub dostosowac to wieszacie psy takze na tym. okreslcie sie ludzie bo to jest żałosne. wg mnie klub powinien istniec i pewnie miasto by też nic nie powiedziało gdyby znalazło sie pomieszczenie spełniające wymogi i gdyby klub sie tam lokował. wg mnie obecna lokalizacja to siedzenie na cykającej bombie. chciałbym sie dowiedziec co własciciel klubu zrobił sprostać wymaganiom bezpieczeństwa
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 2
 • dfgbgf 2019-07-10 17:14:54 5.173.*.*
  artykuł sponsorowany? wstyd
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2