Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Koncertowa Radiola. Łap bilet!

Koncertowa Radiola. Łap bilet!
Radiola rozpoczyna nadawanie!
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Nastaw wewnętrzny odbiornik na długie fale retro-beztroski... i przyjemnie stymulujących impulsów kulturowych!

UWAGA! Nadajemy bogaty program koncertów, spotkań i letnich uniesień, prosto do Waszych głośników i serc. Tu Radiola MOK Olsztyn, słońce wreszcie zawitało do miasta, a sprzedaż biletów trwa na pełnych obrotach. Zaplanujcie swoje koncertowe lato już teraz. Sprawdźcie pełną listę artystów i widzimy się pod sceną!

Podążaj za megafonowym pieskiem. Uwaga, powtarzam: podążaj za megafonowym pieskiem. Canis culturalis zaprasza!

Złap swoje bilety i sprawdź rozkład jazdy:

HARLEM w MOK Olsztyn / 26 czerwca 2026 (piątek) / godz. 20:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Harlem to olsztyńska grupa rockowa, założona przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę, którego w niedługim czasie zastąpił Stanisław Czeczot.

O klasie i ugruntowanej pozycji Harlemu na polskim rynku muzycznym świadczą liczne zaproszenia na najważniejsze festiwale oraz publikacje w renomowanych magazynach branżowych. Zespół występował na jednej scenie m.in. z Deep Purple, Strangelove, Porcupine Tree, Smokie czy Slade.

Olsztyński koncert uświetni uroczystość wręczenia Krzysztofowi „Dżaworowi” Jaworskiemu Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Harlem to:

Krzysztof „Dżawor” Jaworski – gitary elektryczne
Kuba „Qbek” Weigel – śpiew, gitara akustyczna
Cezary „Kaz” Kaźmierczak – instrumenty klawiszowe
Stanisław Czeczot – bas
Adam Grzelak – perkusja

Więcej: https://www.facebook.com/events/3942453899388146

Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) / 95 zł (w dniu koncertu)

Benefis Waleriana Ostrowskiego / 1 lipca 2026 (środa) / godz. 19:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Czym byłaby olsztyńska scena bez Walera, człowieka niespożytej energii, który żyje i oddycha muzyką? Charakterystyczne wibrato Waleriana Ostrowskiego, jego ujmująca pasja i emocje bijące z każdej nuty nadają kolorów naszemu artystycznemu krajobrazowi już od pięćdziesięciu lat. No, pięćdziesięciu z małym plusem, ale nie będziemy drobiazgowi 😉

Z okazji tego jubileuszu w Amfiteatrze im. Czesława Niemena organizujemy Walerianowi Ostrowskiemu benefis, na którym z Walerem i dla Walera wystąpi prawdziwy tłum artystów na stałe związanych z Olsztynem. Nie mogło być inaczej

W benefisie Waleriana Ostrowskiego wystąpią gościnnie:

* Marcin i Ania Ciurapińscy
* Czerwony Tulipan
* Łukasz Jędrys
* Cezary Makiewicz
* Paulina Ostrowska
* Sekcja dęta grupy Enej (trąbka, saksofon, puzon): Kuba Czaplajewicz, Damian Pinkowski, Łukasz Przyborowski
* Piotr Lolek Sołoducha
* Zespół Pieśni i Tańca Warmia + gościnnie Warmia Retro z Andrzejem Brzozowskim

Zespół akompaniujący:

* Jędrzej Antkiewicz – perkusja
* Piotr Banaszek – instrumenty klawiszowe
* Aleksander Ostrowski – gitara basowa
* Mateusz Rybicki – gitara

Prowadzenie: Robert Lesiński

Więcejhttps://www.facebook.com/events/2757357854635160

Bilety w cenie 50 zł.

Spięty w MOK Olsztyn / 5 lipca 2026 (niedziela) / godz. 20:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Spięty, czyli Hubert Dobaczewski, to gitarzysta, wokalista i autor tekstów, znany z wieloletnich występów z zespołem LAO CHE, a także z działalności solowej.

Jest autorem płyt „Antyszanty", „Black Mental" oraz „Heartcore”. Ta ostatnia płyta uzyskała nominację do nagrody Fryderyki 2023 w kategorii Muzyka Alternatywna.

W 2025 roku Spięty został uhonorowany nagrodą Ambasador Polszczyzny w piśmie, przyznawaną przez Radę Języka Polskiego.

Singiel promujący płytę pt. „Blue" przez dwadzieścia jeden tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów RADIA 357, nieprzerwanie będąc w najlepszej dziesiątce przez przeszło dziewięćdziesiąt tygodni.

Wiosną 2026 ukazała się nowa płyta Spiętego pod tytułem „Full H.D.”.

Artysta koncertuje w składzie: Spięty – wokal, gitara / Bartek Kapsa – perkusja, sampler / Emil Wojtczak – bas/ Patryk Kraśniewski – klawisze

Więcej: https://www.facebook.com/events/973209785163040

Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) / 95 zł (w dniu koncertu)

Wschód Piękna XII: Leszek Możdżer Solo / „Ludovica”: Grzech Piotrowski feat. Neco Novellas / Bratislava Hot Serenaders / 10 lipca 2026 (piątek) / godz. 20:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Dwunasta edycja festiwalu „Wschód Piękna” jest kontynuacją idei, która od początku opiera się na promocji sztuki, muzycznej różnorodności oraz twórczej improwizacji. Twórcą festiwalu jest kompozytor i saksofonista Grzech Piotrowski, rodowity Olsztynianin, który ponad dekadę temu zdecydował, że to właśnie region Warmii i Mazur, będzie centrum muzycznych wydarzeń.

W tym roku wystąpią dla was:

* LESZEK MOŻDŻER solo
* GRZECH PIOTROWSKI / LUDOVICA ze specjalnym udziałem światowej gwiazdy NECO NOVELLASA (wokalista HAEVN)
* BRATISLAVA HOT SERENADERS – wybitna orkiestra jazzowa grająca „hot Jazz” z lat 20 i 30 XX w.

Więcej: https://www.facebook.com/events/2281029322425462

Bilety w cenie 150 zł (I pula) / 170 zł (II pula)

Łąki Łan w MOK Olsztyn / 11 lipca 2026 (sobota) / godz. 20:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Łąki Łan to żywa legenda festiwali. Przez wielu uważany jest za najlepszy zespół koncertowy w kraju nad Wisłą. Ten nietuzinkowy band przez lata wypracował charakterystyczne, niepodrabialne brzmienie, przepoczwarzając się w niezawodną ludzką maszynę koncertową. Maszynę z przekazem, którego nośnikiem są teksty wychwalające życie w zgodzie z naturą.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą znakomite widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy wielu festiwali w kraju i za granicą. Zespół wydał sześć albumów, z których trzy były nominowane do nagrody Fryderyk. Najnowszy, zatytułowany „DżDż”, ukazał się jesienią 2024 r.

Łąki Łan to: Wikukaracza – wokal / Cokictokloc – wokal, bas / Mega Motyl – perkusja, wokal

Bonk – gitara, wokal / Poń Kolny – instrumenty klawiszowe, pianino / Jeżus Marian – instrumenty klawiszowe

Więcej: https://www.facebook.com/events/1476164127499905

Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) / 95 zł (w dniu koncertu)

O.S.T.R. x Eldo w MOK Olsztyn / 7 sierpnia 2026 (piątek) / godz. 19:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Adam O.S.T.R. Ostrowski, muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utytułowanych artystów w Polsce. Od ponad dwudziestu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Autor trzydziestu autorskich albumów muzycznych. Posiadacz Diamentowej Płyty za album “Życie po śmierci”, a także dziesięciu platynowych i siedmiu złotych płyt, w tym dwóch podwójnie platynowych. Pięciokrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Od 1999 roku w jednej nieustającej trasie koncertowej. Jego płyty, wydawane z rozmachem, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS.

Eldo, a właściwie Leszek Kaźmierczak, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich raperów. Wychował się na Bemowie, gdzie poznał też Jotuze, z którym założył zespół Grammatik. Ekipa zaczęła odnosić jednak większe sukcesy dopiero w 1998 roku, gdy dołączył do niej producent muzyczny Mikołaj "Noon" Bugajak.

Grammatik nagrał dwie płyty, po czym Eldo zajął się karierą solową. W 2001 roku wydał płytę "Opowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę". W 2003 roku Eldo nagrał swój drugi solowy album "Eternia". Po "Eterni" przyszedł czas na reaktywację Grammatika, tym razem jednak już bez Noona. Razem (jako zespół) wydali w sumie sześć płyt. Sam Eldo kontynuował również karierę solową, wydając z duetem producenckim Bitnix album "Człowiek, który chciał ukraść alfabet" wychodzący poza ramy typowego hip-hopu. Sukces odniosły też kolejne jego produkcje: "27", "Nie pyta o nią" oraz "Zapiski z 1001 nocy", “Chi”. Trzy ostatnie uzyskały status złotej płyty. Ostatnim dotąd albumem Eldo było wydane w 2016 “Psi”. Na 2026 rok artysta zapowiedział swój wielki fonograficzny powrót, zapowiadając w mediach solowy album wyprodukowany w całości przez O.S.T.R

Więcej: https://www.facebook.com/events/1612916433310024

Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) / 95 zł (w dniu koncertu)

Strachy Na Lachy w MOK Olsztyn / 21 sierpnia 2026 (piątek) / godz. 20:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka – założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo i gitarzysta Mariusz Nalepa.

W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Do grupy dołączyli Kuzyn (perkusja) oraz Anem (klawisze). W grudniu tego samego roku ukazała się debiutancka płyta „Strachy Na Lachy”.

Kolejne fantastyczne albumy SNL to m.in.: „Piła Tango” – z którego pochodzi utwór „Dzień Dobry Kocham Cię” – „projekt Kaczmarski”, „Zakazane piosenki” czy „Autor”. Płyta „Autor” odniosła wielki sukces – niejako na przekór spodziewającym się srogich batów muzykom – krytycy oceniali płytę w samych superlatywach. Owocem tych pochlebnych recenzji był Paszport Polityki dla Grabaża w styczniu 2008 roku.

29 września 2017 roku ukazał się szósty studyjny album – „Przechodzień o wschodzie”. Muzyka z tej płyty klimatem nawiązuje do pierwszego wydawnictwa grupy.

W 2020 roku, w czasie pandemii, Grabaż napisał nowe piosenki, które składają się na najnowszy album Strachów – „Piekło”. Album zmienił nieco dotychczasowe brzmienie zespołu. Dużo więcej jest na krążku brzmień elektronicznych i klawiszów niż gitar. „Piekło” promowały dwa klipy wyreżyserowane przez Sławka Pietrzaka – „Niebotyczne niebowstąpienie” oraz „Zachmurzony w tobie”. Premiera płyty odbyła się w październiku 2021 roku.

Strachy Na Lachy obecnie tworzą:

* Krzysztof „Grabaż” Grabowski – śpiew,
* Andrzej „Kozak” Kozakiewicz – gitara
* Rafał „Kuzyn” Piotrowiak – perkusja
* Longin „Lo” Bartkowiak – gitara basowa
* Mariusz „Maniek” Nalepa – gitara, harmonijka ustna i inne instrumenty
* Łukasz Sokołowski – klawisze

Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) / 95 zł (w dniu koncertu)

Więcej: https://www.facebook.com/events/1429209025644406

👉 Sun Dies Festival 2026 / 22 sierpnia 2026 (sobota) / godz. 18:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Sun Dies Festival 2026 wchodzi w nowy rozdział. Wydarzenie oficjalnie przenosi się do Olsztyna!

Line-up 2026. Wystąpią: GORYCZ, DAMNATION, BLINDEAD 23, CHRIST AGONY I FURIA.

Sun Dies Festival od początku był tworzony dla muzyki, nie dla trendów. Bez kompromisów, bez wypełniaczy — selektywny line-up i 100% intensywności. Teraz ta energia spotyka się z miejscem, które daje nam nowe możliwości i jeszcze większy komfort dla publiczności!

Sun Dies Festival 2026 to nowe otwarcie. Przechodzimy do przestrzeni przygotowanej na duże koncerty, zachowując nasz charakter i tożsamość.

Na miejscu będzie nie tylko muzyka. Będzie przestrzeń do spotkań, merch i chwila oddechu między koncertami. Wszystko w wyjątkowej scenerii.

Scena rośnie. Miasto się zmienia. Energia zostaje ta sama.

Do zobaczenia pod sceną — tym razem w Olsztynie!

Więcej: https://www.facebook.com/events/856339357311661

📣 Bilety w cenie 99,9

👉 Trip Hop meets Orchestra w MOK Olsztyn / 29 sierpnia 2026 (sobota) / godz. 20:00 / Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Czas na coś, czego jeszcze w Polsce nie było. „Trip Hop meets Orchestra” to pierwszy tego typu projekt koncertowy, w którym klasyczne brzmienie instrumentów smyczkowych spotyka się z beatem, elektroniką i hipnotycznymi wokalami. To ukłon w stronę legend trip hopu, podany we współczesnej formie. Na scenie usłyszysz utwory takich gigantów, jak m.in. Massive Attack, Portishead, Björk, UNKLE, Hooverphonic czy Gorillaz, zaaranżowane na orkiestrę smyczkową, zespół instrumentalny (piano, gitara basowa, perkusja, DJ) oraz trójkę wokalistów. A wszystko w klimacie miejskiego transu.

Trip Hop meets Orchestra to:

* wokale: Maja Koman / Zuza Babiak
* dyrygent: Paweł Ernst

Projekt Trip Hop meets Orchestra zrodził się z fascynacji tą unikalną estetyką i z potrzeby ukazania jej w nowym, bardziej rozbudowanym kontekście. Dzięki połączeniu żywych instrumentów orkiestrowych z elektroniczną rytmiką i charakterystycznymi samplami chcemy nie tylko oddać hołd pionierom gatunku, ale również tchnąć w ich muzykę nowe życie.

Więcej: https://www.facebook.com/events/4299253460317750

Bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu)

Podążaj za megafonowym pieskiem. Uwaga, powtarzam: podążaj za megafonowym pieskiem. Canis culturalis zaprasza!

Bilety na wydarzenia w ramach cyklu RADIOLA dostępne:

* na stronie https://mok.olsztyn.pl/;
* w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
* w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
* w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły