Komu materac piankowy zapewni najwyższy komfort snu?

Komu materac piankowy zapewni najwyższy komfort snu?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Czy nowoczesne materace piankowe to propozycja dla każdego? Dlaczego tak doskonale wpływają na komfort snu?

Sen to skomplikowany proces – równie wielowymiarowy, jak konstrukcje nowoczesnych materacy

Sen jest procesem biologicznym, którego doświadcza każdy z nas. Związanych z nim jest bardzo wiele aspektów. Sen stanowi spoiwo dla naszej efektywności, skuteczności, pracowitości, kondycji psychicznej i fizycznej. Tak naprawdę jest to dopiero wstęp do całej listy różnych kwestii z pogranicza fizjologii, anatomii, neurologii i innych dziedzin. Badanie snu jest procesem niezwykle skomplikowanym. W ostatnich latach poczyniliśmy kilka istotnych przełomów w tej materii. Sen ma przełożenie na to, w jaki sposób funkcjonujemy, dlatego to tak kluczowe, by jak najlepiej zadbać o jego higienę, komfort, jakość i dogodne warunki do zdrowego odpoczynku. W większości przypadków pierwszym krokiem do zdrowszego trybu życia będzie wybór odpowiedniego podłoża do snu. Innowacyjny materac jest coraz częstszym tematem rozmów – dostrzegliśmy, że jakość rozwiązań zależy nie tylko od ceny, ale także przemyślanego projektu i zaawansowanej konstrukcji. Najwyższy czas sprawdzić więc, jak wygląda sytuacja związana z materacami piankowymi – komu dedykowany jest ten produkt, kto powinien go unikać, a także jaka jest ich specyfikacja.

Czym wyróżnia się materac piankowy?

Innowacyjny materac piankowy, taki jak Hilding Modern, w żadnym wypadku nie przypomina konstrukcji z dawnych, zamierzchłych lat, kiedy polski rynek był zamknięty na wpływy zachodnie. Dziś materace tego typu wykonane są z najwyższej klasy materiałów, a producenci prześcigają się w tym, aby tworzyć coraz to nowocześniejsze i wygodniejsze materace. Propozycje piankowe to nie tylko niewielkie materace dla dzieci – znajdziemy wśród nich zarówno materace 120x200, jak i materace 200x200. Niegdyś korzsytano tylko z twardości H1 i H2, dziś spokojnie znajdziemy modele na poziomie H3, a nawet H4. Materace piankowe są dostępne dla coraz to większej liczby konsumentów, jednak dla kilku grup są szczególnie polecane. Mowa tu o:

  • Alergikach – materace piankowe lepiej radzą sobie z zachowaniem odpowiedniego poziomu higieny użytkowania i mikroklimatu, dlatego większość z nich to materace antyalergiczne.
  • Osobach potrzebujących materaca o niskiej twardości – pomimo obecności na rynku propozycji H3 i H4, są one nieco droższe od mniej twardych materacy. Materace piankowe dedykowane są osobom o masie ciała do 60 lub 80 kilogramów (H1 lub H2).
  • Dzieciach i osobach starszych – ich wymagania względem komfortu są ogromne, materace piankowe idealnie dopasowują się do ich ciał, co przekłada się na wyższy poziom wygody odpoczynku i lepsze funkcjonowanie za dnia.

Materace piankowe wysokiej klasy – dlaczego warto zwrócić uwagę na rozwiązania Hilding?

W przypadku nowoczesnych materacy piankowych kluczem jest to, że są to produkty zaprojektowane zgodnie z najnowszymi odkryciami nauki. Firma Hilding opracowuje nowoczesne materace na potrzeby swoje, a także innych marek – np. Sleepmed czy Pan Materac by Hilding. To rozwiązania, które prezentują znakomity poziom jakości. Materace Hilding są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl, zyskały pozytywną opinię Szwajcarskiego Instytutu AEH, a prace nad nimi odbywają się w profesjonalnym laboratorium SleepLab – to tam powstają najnowocześniejsze standardy jakości w tym sektorze rynku.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz